Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #19  
Παλιά 19-02-14, 10:07
johnjohn7 Ο χρήστης johnjohn7 δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 17-02-2014
Περιοχή: Κρήτη
Μηνύματα: 55
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Φρόσω Εμφάνιση μηνυμάτων
Δώστα όλα τα ψαράκια πίσω. Το μπόλι μπορώ να σου εξηγήσω εγώ τι θα το κάνεις κι Άγιο θα έρθω την Παρασκευή το απόγευμα. Αλλά αν καταφέρεις να γυρίσεις τα ψάρια, τότε το μπόλι δεν σου χρειάζεται.
Για να ξέρεις πάντως το μπόλι είναι μια ποσότητα απονιτροποιητικών βακτηριδίων δλδ βακτηριδίων που ζουν τρώγοντας-διασπώντας την αμμωνία, που σου δίνει κάποιος από το δικό του φίλτρο. Αν όμως το ενυδρείο είναι άδειο τότε τα βακτήρια δεν βρίσκουν τροφή δλδ αμμωνία και παθαίνουν.
Δεν ξέρω να σου πω σε τι συνθήκες ζει το cory, αλλά ξέρω πως χρειάζεται κοπάδι, επίσης η λέξη γλύφτης περιγράφει πολλά και διαφορετικά ψάρια με διαφορετικές διατροφικές συνήθειες το κάθε ένα τα οποία όμως σε γενικές γραμμές γίνονται μεγάλα και θέλουν όξινο νερό. Περίμενε να σου απαντήσει και κάποιος άλλος που να ξέρει καλύτερα
Αν με το μπολι δεν θα παθουν τιποτα τοτε να κρατησω τα ψαρια μεχρι να παω για το αλλο ενυδρειο.. τι λες εσυ θα αντεξουν μεχρι τοτε? το αλλο θα το δωσω στον φιλο μου το σαββατο και ελπιζω να αντεξει μεχρι τοτε.. παρασκεβη θα ειμαι αγιο και παλι σε ευχαριστω
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01401 seconds with 11 queries