Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #38  
Παλιά 04-03-16, 09:47
Το avatar του χρήστη μελινακι
μελινακι Ο χρήστης μελινακι δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 20-09-2007
Περιοχή: Θεσσαλονίκη
Μηνύματα: 256
Προεπιλογή

Λοιπόν επέστρεψα μετά από μεγάλη απουσία.
Άλλαξα ξανά γνώμη για το μέγεθος τους ενυδρείου γιατί σκέφτηκα ότι με τόσες ώρες που δουλεύω θα βαρεθώ πολύ σύντομα την συνέπεια του να έχεις ενυδρείο που θέλει 24/7 παρακολούθηση. (το ίδιο μου συνέβη και με το χαμστεράκο μου και ένιωθα απίστευτες τύψεις που με κούραζε η φροντίδα του).
Οπότε μιας και το μόνο που θέλω είναι το στοιχείο του νερού που μου αρέσει πολύ παρότι είμαι ζώδιο του αέρα
θέλω μόνο μια ''υδρόβια γλάστρα'' κατά κάποιο τρόπο!
Αρχικά η ιδέα για ξαναστήσιμο του ενυδρείου μου ήρθε όταν λάτρεψα το υδρόβιο φυτάκι μου από το ικεα το οποίο έχω στο μαγαζί και αντέχει ακόμα! (παρότι ζορίστηκε λίγο το χειμώνα και έχασε τα πολλά φυλλαράκια του που είχε βγάλει όσο το είχα στο μαγαζί και στον ήλιο) και σκέφτηκα γιατί να μην κάνω κάτι τέτοιο λίγο πιο οργανωμένο; Και έτσι σκέφτηκα να στήσω κάτι μικρό ίσα ίσα για να βάλω μερικά όμορφα φυτάκια.
Θέλω να ρωτήσω εδώ λοιπό για πιο σίγουρες απαντήσεις και όχι στο πετ σοπ που κατα 99% θα μου πουν οτι να 'ναι (λόγο άγνοιας κι αυτοί, όχι ότι φταίνε).
Για ένα ενυδρείο με απλά φυτάκια )βαριά βαριά κανένα σαλιγκάρι λαθρομετανάστης, χρειάζομαι φίλτρο και θερμοστάτη έτσι; (Αυτό που έχω από το ικέα ακμάζει και μόνο του στο βαζάκι του αλλά δεν ξέρω αν αυτός είναι ο ιδανικός τρόπος συντήρησης ή αν είναι τυχαίο φαινόμενο που μέχρι στιγμής δείχνει καλά)
Ελπίζω να μη ''παρεξηγηθεί'' κανείς που επιστρέφω στην ιδέα του μικρού :P
__________________
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01471 seconds with 11 queries