Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #17  
Παλιά 27-06-09, 17:07
Το avatar του χρήστη netblues
netblues Ο χρήστης netblues δεν είναι συνδεδεμένος
Nada
 
Εγγραφή: 02-05-2004
Περιοχή: ΧΟΛΑΡΓΟΣ
Μηνύματα: 6.302
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από nikman Εμφάνιση μηνυμάτων
Θα ήθελα να σε ρωτήσω netblues τι σημαίνει τεκμηρίωση για σένα. Δηλαδή αν ένας που γράφει στο RC ή οπουδήποτε αλλού βγει και πει ότι ξέρεις εγώ στο ενυδρείο μου που είναι 1000 λίτρα δεν έχω skimmer, δεν έχω φίλτρα, δεν έχω μεγάλη κυκλοφορία, για φωτισμό έχω λάμπες Τ8 μισό βατ το λίτρο, δεν κάνω αλλαγές νερού, έχω λιγότερο από 10% βράχο και δείτε πόσο καλά πάνε τα sps… Αποτελεί τεκμηρίωση αυτό; Αλλά κι ακόμα αν αυτό αποτελεί τεκμηρίωση , θα πρέπει να το προτείνομε σαν πρώτη και μοναδική λύση σε αρχάριους, εκμεταλλευόμενοι την πιθανή άγνοια τους
Την στιγμή που εμείς έχουμε ακολουθήσει αυστηρά τη πεπατημένη;
Τεκμηριωση δεν σημαινει σε καμμια περιπτωση οτι επειδη εβαλα 100 ασχετα ψαρια σε 200 λιτρα και ταχω δυο χρονια και δεν επαθαν τιποτε αυτο σημαινει οτι αυτο που εκανα ειναι σωστο (για να απαντησω με ενα πιο χοντρο παραδειγμα). Μερικα πραγματα ομως σε αυτο το hobby ειναι της μοδας και αργοτερα αναθεωρουνται (πχ φιλτρο βυθου...) Εαν εβγαινε καποιος πριν 30 χρονια (εαν υπηρχαν φορα) και ελεγε οτι το φιλτρο βυθου ειναι προβληματικο θα επεφταν πανω του διαφοροι να τον "φανε".
Με τη σημερινη γνωση και τεχνολογια μπορει καποιος ευκολα να τεκμηριωσει την προβληματικοτητα ενος φιλτρου βυθου.
Λεω απλως οτι πρεπει να ειμαστε ανοιχτοι σε διαφορετικες αποψεις οταν υποστηριζονται σχετικως καλα, οπου αυτο ειναι εφικτο.

Και γενικοτερα προς ολους, ας προσπαθησουμε να κρατησουμε τους τονους χαμηλους, γιατι ο γραπτος λογος παρεξηγειται ευκολα καταληγωντας σε δυσαρεστες καταστασεις και δεν "λεει"...
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01941 seconds with 11 queries