Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #33  
Παλιά 06-07-16, 04:01
Lightt Ο χρήστης Lightt δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 08-01-2016
Περιοχή: ΑΘΗΝΑ
Μηνύματα: 120
Προεπιλογή

Καλησπέρα παιδιά,

Μου ήρθε ένας εξωτερικός ριάκτορας για το co2.. Κινέζικος μεν αλλά λογικά δεν θα κάνει καλύτερη δουλειά από το ποτηράκι; Πρέπει να αλλάξω τα λάστιχα του φλούβαλ για να μπορέσω να τον εγκαταστήσω και να ξεκινήσω την διάχυση με αυτόν.

Το τριχωτό αυτό διάτομο καλά κρατεί Αλλά το κούρασα και εγώ μωρέ.. Όλο αλλαγές νερού , αλλάζουν οι παράμετροι kh, ph καθώς και η συγκέντρωση co2 δεν θα καταφέρει να ηρεμήσει και να σταθεροποιηθεί.. Θα περιοριστώ σε 1 μεγάλη αλλαγή νερού την εβδομάδα 50-60% και νομίζω αρκεί.. Θα έχω έτοιμο και το βαρέλι αν χρειαστεί 2η στην ανάγκη αλλά θα προσπαθήσω να περιοριστώ στην 1α.
2 εβδομάδες τώρα κάνω 3 την εβδομάδα μεγάλες..και μάλλον απορρυθμίζεται αντί να συντονιζεται

Το έχω πάρει απόφαση πως ότι και αν είναι, αν είναι όλα σε ισορροπία θα με αφήσει.. Ίσως αργήσει αλλά θα το κάνει :P
-------------------------
Έχω τον φόβο μήπως οι osram daylight που έχω πάρει από το ηλεκτρολογίο συμβάλλουν αρνητικά στο πρόβλημα μου..

Θα δοκίμαζα τις arcadia που είναι εγγύηση αλλά πολύ ακριβές ρε γαμώτο.. Έχετε καμία ιδέα πάνω σε αυτό; Δεν είναι καλές λάμπες οι όσραμ;

Ευχαριστώ

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Lightt : 06-07-16 στις 04:01 Αιτία: Automerged Doublepost
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01408 seconds with 11 queries