Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #19  
Παλιά 30-06-16, 12:51
Lightt Ο χρήστης Lightt δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 08-01-2016
Περιοχή: ΑΘΗΝΑ
Μηνύματα: 120
Προεπιλογή

Bασικά ένας λόγος που κάνω χρήση και excel είναι επειδή έχω την αίσθηση πως ακόμα δεν έχω βρει τα απαραίτητα επίπεδα co2 στο νερό.

Ελπίζω οι αμάνο να μην πάθουν τίποτα.. Δεν κάνω χρήση χ2 και χ3 , ρίχνω την κανονική δόση.

Και μπουσταρίστηκε και το υπόστρωμα ακόμα βράζει και κάνει αμμωνίες. Έπρεπε να το πάω 1 μήνα πιο ήρεμα, με 2 λάμπες και σύνεση μέχρι να μου επιτρέπει το σύστημα να πάω σε κάτι παραπάνω.

1 άλγη έχω. Αυτήν την διατομική, απλά είναι τριχοειδής. Μιάζει με Melosira, rhizonium, synadra. Και οι 3 μου μιάζουν σχεδόν ίδιες. Διατομικές τριχοειδής.

Σίδηρο ούτε για πλάκα ξανά ρε συ μέχρι νεοτέρας..Στην τελευταία δόση σιδήρου είχα ξέσπασμα. Δεν ξέρω αν έφταιγε πραγματικά αυτό αλλά δεν ξαναρίχνω μέχρι να λυθεί το πρόβλημα.

Λίγο γενικό λίπασμα ρίχνω. Το γενικό έχω παατηρήσει πως το δεχόταν ευχάριστα το σύστημα εξαρχής χωρίς θέματα.

Τα φυτά είναι μεσαίας ανάπτυξης που έχω παραγγείλει. Να σου πω την αλήθεια δεν μπορώ να του τα ακυρώσω τώρα. Απλά αν μου τα περιλάβει αυτή η άλγη θα πρέπει να διατηρώ αυτή την υψηλή συντήρηση όπως κάνω και με αυτά τώρα για να μην μου τα χαλάσει.
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01385 seconds with 11 queries