Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #13  
Παλιά 30-06-16, 00:28
Το avatar του χρήστη apostolis.pan
apostolis.pan Ο χρήστης apostolis.pan δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 25-05-2015
Περιοχή: Κορυδαλλός
Μηνύματα: 268
Προεπιλογή

και απο νητρικα να ειναι, οταν ριξεις τον φωτισμο δεν θα εχεις προβλημα..
μην σου μπενουν ιδεες για το υποστρωμα δεν χρειαζεται.. το καλυτερο απο ολα ειναι να αφαιρεσεις μια λαμπα και να κατεβεις λιγο σε απαιτησεις..
τουλαχιστον μεχρι να στρωσει λιγους μηνες το ενυδρειο γενικοτερα..
και οταν στρωσει, ξαναβαλτου πανω την λαμπα, και ψαξου να βρεις σωστες αναλογιες στα λιπασματα.. Μαλλον οντος το εχεις μπουσταρει πολυ, σε μικρο χρονικο διαστημα.. ακομα καλα καλα δεν εχει στρωσει το υποστρωμα.. υπομονη, τρεξτο τωρα με λιγοτερο φωτισμο να ξεφορτωθεις και την αλγη , και οταν στρωσει καλα, βαλε και την αλλη λαμπα και ψαξε τις σωστες αναλογιες σε λιπασματα αναλογα με το τι χρειαζεται το δικο σου ενυδρειο.. Επαναλαμβανω πως ειμαι αρχαριος , ομως προσοπικα θα εβρισκα τις σωστες αναγκες σε λιπασματα μεσω των ελειψεων που θα παρατηρουσα απο τα φυτα.. πχ .. απο τα φυλα, απο τις αλγες και τα λοιπα.. και γενικα απο αυτα θα καταλαβαινα τι χρειαζοντε, και καπως ετσι θα εβρισκα τα λιπασματα.. δεν ξερω αν ειναι σωστο η λαθος.. αλλα απο τις ελειψεις βγαζω ακρη αυτην την στιγμη,
Δεν ξερω αν ειναι σωστο η λαθος αυτο, εαν δειτε κατι πολυ λαθος , πειτε το μου για να διορθωσω και τον τροπο σκεψης μου.

υγ. 1w/lt ..πολυ δεν ειναι?ισως να αργησεις πολυ να βρεις ισοροπιες..
και με λιγοτερο πιστευω οτι φυτα και να εχεις δεν θα εχουν θεμα..
μαλλον θα πεδευτεις ομως..
__________________
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01411 seconds with 11 queries