Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #2  
Παλιά 08-06-09, 21:38
Το avatar του χρήστη Kotsos
Kotsos Ο χρήστης Kotsos δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 10-09-2007
Περιοχή: Θεσσαλονίκη
Μηνύματα: 1.837
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Marilenaki Εμφάνιση μηνυμάτων
Καλησπερα σε ολους!! ειμαι καινουρια στο φορουμ και εχω μια μικρη απορια... στα πριν 3 εβδομαδες η φιλη μου μου χαρησε 2 χρυσοψαρα με διπλη ουρα. εκτος οτι αυτα ηταν παραφουσκωμενα (εχουν πρισμενες κοιλιες και δεν ειναι το ειδος αυτο) απο την πρωτη μερα το ενα καθεται στον πατο της γυαλας (τα εχω προσορινα σε μια μεγαλη γυαλα και ξερω πως να τα καθαριζω και να κανω αλλαγη νερου γιατι ειχα παλια χρυσοψαρα μεχρι 8 χρονια) και πλαγιαστα!!ειναι σαν να ειναι ξαπλωμενος! ελεγα οτι αυτο δεν θα αντεξει πανω απο μια μερα αλλα μεχρι σημερα τα εχει καταφερει πολυ καλα! ειναι ζωηρουλης, καταλαβαινει και τρωει οποτε του βαζω φαγητο αλλα μετα ειναι σαν να αφηνεται και πεφτει χωρις καμια αντιδραση στο πατωμα.... τις περισσοτερες φορες ειναι ετσι, βεβαια αλλες φορες το εχω δει να κολυμπαει στη μεση της γυαλας αλλα παλι στο πλάι οχι στη ορθια σταση!!
μηπως γνωριζεται τι μπορει να φταιει που ειναι ετσι ή αν μπορει να διορθωθει?? υπαρχει περιπτωση να πεθανει??
και αλλη μια ερωτηση ποσο μπορω να τα ταίσω καθε μερα ετσι ωστε να καναερθουν στα φυσιολογικα τους επιπεδα?
χρησιμοποιω την τροφη που ειναι αποκλειστηκα για χρυσοψαρα της tetra το animin
ευχαριστω πολυ και συγνωμη αν σας κουρασα... Μαριλενα!
Καλως όρισες

Συμπλήρωσε αυτό http://www.aquatek.gr/vb/showthread.php?t=14298 αν μπορείς
__________________
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01497 seconds with 11 queries