Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #49  
Παλιά 05-07-19, 13:40
Το avatar του χρήστη Tanganyiκας
Tanganyiκας Ο χρήστης Tanganyiκας δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 05-12-2011
Περιοχή: Άνω Λιόσια
Μηνύματα: 1.617
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Pitsiovic Εμφάνιση μηνυμάτων
Καλησπέρα σε όλους.
Παιδιά στο παρακάτω βίντεο έχω τραβήξει τα 2 μεγάλα labido. Μου τα έστειλε χομπύστας και μου τα έστειλε για αρσενικό και θηλυκό. Το αρσενικό θα το καταλάβετε αλλά το θηλυκό , κυρίως λόγο συμπεριφοράς και των 2 , μου φαίνεται για αρσενικό.Να αναφέρω πως στο συγκεκριμένο ψάρι η μαύρη γραμμή στο ραχιαίο του πτερύγιο είναι αρκετά ξεθωριασμένη όπως επίσης και στα κάτω πτερύγια φαίνεται μια μαύρη ανεπαίσθητη σκιά μόνο όταν τα έχει κλειστά. όταν τα ανοίξει δεν φαίνεται να έχουν καθόλου μάυρο . Η συμπεριφορά που βλέπεται στο βίντεο είναι μόνιμη και το ψάρι την περισσότερη ώρα την περνάει σχεδόν ακίνητο σε κάποια από τις πάνω γωνίες. Ο αρσενικός με τα άλλα labido έχει τελείως διαφορετική συμπεριφορά. μπορεί να τρέξει προς το μέρος τους και μετά αρχίζει και τρέμει.Δεν τα κυνηγάει τόση ώρα. Από τα παραπάνω σκέφτομαι μήπως είναι αρσενικό και προσπαθεί να το κρύψει για να αποφύγει το ξύλο από τον άλλο. Προς το παρόν δεν έχει κάποιο χτύπημα στο σώμα ή στα πτερύγια , τρώει κανονικά απλά φαίνεται πως είναι στην τσίτα τρομαγμένο και κάθεται πάνω στις γωνίες περιμένοντας να αποφύγει τις επιθέσεις του άλλου.
Σας λέει κάτι η συμπεριφορά τους? Λέτε να το βάλω και να το βάλω μόνο του σε ένα μικρό ενυδρείο? Αν είναι όντως αρσενικό όταν ηρεμήσει δεν θα δείξει τα χρώματα του ?

https://www.youtube.com/watch?v=VVLIqeYvdv0
Γιώργο............όπως σου ανέφερα και προχθές που μιλήσαμε, πιθανότατα είναι αρσενικό οπότε απομάκρυνε το!
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01514 seconds with 11 queries