Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #11  
Παλιά 04-12-07, 15:54
WILD_RIDER Ο χρήστης WILD_RIDER δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 10-11-2007
Περιοχή: .
Μηνύματα: 160
Προεπιλογή

mariaL

Ειναι πολυ απλο. Εχω τοποθετησει το ενυδρειο κοντα στο παραθυρο και απ εξω εχει βρυση με λαστιχο κι εχω αλλο ενα λαστιχο για την αφαιρεση του νερου.

Επομενως σηκωνω το καπακι και βαζω μεσα το λαστιχο που δεν ειναι συνδεδεμενο στην βρυση. Πηγαινω απ εξω και ρουφαω μια φορα και αρχιζει το νερο να τρεχει απο το ενυδρειο προς τα εξω. Οταν αδειασω την ποσοτητα που θελω (20%-25% την εβδομαδα) σηκωνω το λαστιχο σιγα σιγα και το αφαιρω απο το ενυδρειο και ταπωνω την ακρη του με το χερι μου και το γυρνω αναπογα και ετσι δεν τρεχει ουτε σταγονα.

Στην συνεχεια βαζω το αλλο το λαστιχο που συνδεεται με την βρυση και ανοιγω σιγα σιγα το νερο ωστε να μην πιασει μεγαλη πιεση και μετατοπισει τα χαλικια. Γεμιζω το ενυδρειο και κλεινω τη βρυση. Σηκωνω το λαστιχο σιγα σιγα και το αφαιρω απο το ενυδρειο και ταπωνω την ακρη του με το χερι μου και το γυρνω αναπογα και ετσι δεν τρεχει ουτε σταγονα.

Στο τελος ριχνω παντα ενα ειδιο αντιχλωριο και αντι-αμμωνιακο και τελος. Συνολικη διαρκεια διαδικασιας 7 λεπτα.

Οταν θελω να κανω σκουπα βυθου ειναι η ιδια διαδικασια μονο που μπροστα στο λαστιχο που αφαιρει νερο βαζω το ειδικο εξαρτημα και κανω παλι το ιδιο. Συνολοκη διαρκεια διαδικασιας 15 λεπτα.

Και στις δυο περιπτωσεις δεν τρεχει ουτε σταγονα.

Αν δεν εχεις βρυση απ εξω στο μπαλκονι ή την βεραντα σου μπορεις να κανεις την ιδια πατεντα με τη βρυση του μπανιου.

Ελπιζω να σε καλυψα ..........
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01365 seconds with 11 queries