Θέμα: Kribensis + Tetras
Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #31  
Παλιά 10-11-07, 19:53
Το avatar του χρήστη Moutralewn
Moutralewn Ο χρήστης Moutralewn δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 05-10-2007
Περιοχή: Άνω Γλυφάδα
Μηνύματα: 690
Προεπιλογή

Παίδες τελικά στήθηκε το ενυδρείο με πολυ ψιλό χαλίκι χρώματος καφέ, 3 ξύλα μοπανι τα οποία βράστηκαν αρκετά και τοποθετηθηκαν (μέχρι στιγμής καθόλου κιτρινίλα στο νερο..!!???) και,προς το παρόν ψεύτικα φυτά επειδή δεν βρήκα τίποτα απο αυτά που έψαχνα(Μόνο ανουμπιες είχαν και αυτές σε άθλια κατάσταση).

Πήρα 6 cherry barbs και 2 Κριμπς τα οποία μέσα στην γυάλα του πετσοπά φαινόντουσταν ζευγάρι και μάχονταν σθεναρά με τα υπόλοιπα. Η θυληκιά επίσης μου φάνηκε και έγκυος.

Από όταν τα έβαλα στο ενυδρείο όμως (σήμερα το πρωί), η θυληκιά εγκαταστάθηκε μέσα στην καρύδα που είναι στο αριστερό μέρος του ενυδρείου και το αρσενικό που είναι πιο μικρόσωμο κινείται κυρίως στο δεξί μέρος του ενυδρείου. Η θυληκιά τον έχε τρελάνει στο κηνυγητό χωρίς αυτός να κάνει κάτι (π.χ. να την πλησιάσει κλπ).

Τί μπορεί να συμβαίνει;;

Μήπως δεν έχουν προσαρμοστεί ακόμα στο νέο περιβάλλον;; Μήπως τελικά δεν ήταν ζευγάρι;; Αν δεν ήταν ζευγάρι, υπάρχει ελπίδα να γίνουν ή πρέπει να βάλω 5-6 Κριμπς ακόμα μέσα για να κάνει την επιλογή της η θυληκιά;;
Να περιμένω ή να κινηθώ γρήγορά;;

Και κάτι άλλο, τί τροφή προτείνετε, γιατι αυτές που έχω( JBL Novo Color & JBL Novo Bel) που έχω δεν τις προτιμούν.

Ευχαριστώ.
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01333 seconds with 11 queries