Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #7  
Παλιά 17-11-10, 23:10
Το avatar του χρήστη kwstas_original
kwstas_original Ο χρήστης kwstas_original δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 22-11-2008
Περιοχή: ΑΘΗΝΑ
Μηνύματα: 1.672
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην kwstas_original Send a message via Skype™ to kwstas_original
Προεπιλογή

Πασο, το οτι η ποληκατοικια ειναι οικογενειακη ειναι μεγαλο αβανταζ!

Εγω θα σου πω την αποψη μου αλλα για πιο εξειδικευμενα περιμενε τον in the pond.


Γενικα πιανουν τα χερια σου για καποιες ιδιοκατασκευες?
Θα περιορισεις πολυ το κοστος και θα φερεις και καποια πραγματα στα μετρα σου αν δεν σε καληπτει κατι εργοστασιακο.

Αν η λιμνη δεν θα εχει και πολλα φυτα, τοτε μαλλον σιγουρα θα χρειαστεις μια μεγαλη UV.
Το φιλτρο εγω θα το εκανα στο σκουρο μπλε σημειο του σχεδιου, να συνορευει με τη λιμνη και να υπερχιληζει εκει.
Αν δεν θελεις να υπερχειλιζει (που εγω πιστευω ειναι και το πιο σωστο), μπορεις να χωρισεις φιλτρο-λιμνη με καποιο πλεγμα.
Μπορεις να συνδυασεις να τραβαει το φιλτρο και απο βυθο αλλα και απο επιφανεια με τη βοηθεια της βαρυτητας.
Φανταζομαι πως πας για χτισιμο και οχι για λιμνη με λαινερ, οποτε ο πατος και τα τοιχοματα θα ειναι ενισχυμενα με μπετοβεργες λογικα.

Επισης στο σχεδιο που εχεις, μου αρεσει πολυ μπροστα η ξυλινη ραμπα της εισοδου σου και θα ηταν μοναδικο θεαμα, μιας και η λιμνη φανταζομαι θα ειναι πιο ψηλα απο τη ραμπα, να εβαζες εστω ενα μικρο κομματι τζαμι και για πλαινο χαζεμα!!!
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01422 seconds with 11 queries