Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #18  
Παλιά 07-06-13, 23:37
Το avatar του χρήστη Nick74
Nick74 Ο χρήστης Nick74 δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 26-12-2011
Περιοχή: Περαμα
Μηνύματα: 4.452
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από ChocolatePuma Εμφάνιση μηνυμάτων
Από αλλού ξεκίνησε το σχόλιο
Οτι πάρα πολλά προϊόντα είναι πάμφθηνα στο εξωτερικό και πανάκριβα στην Ελλάδα...
Πλέον ο αγοραστής διασφαλίζεται με τόσους διαφορετικούς τρόπους, είτε σε περίπτωση μη παραλαβής του αντικειμένου, είτε σε περίπτωση απάτης μέσω της κάρτας του...κλπ, που οι αγορές από το εξωτερικό είναι παιχνιδάκι

Οσο για υπόλοιπα περί controller, είναι της δουλειάς σου...και σίγουρα έχεις άποψη καλύτερη από τον μέσο χομπίστα, στο συγκεκριμένο θέμα

Εφόσον όμως ο STC1000 κάνει αυτά ακριβώς που θέλω, κοστίζει φθηνά σε σχέση με όσους ανέφερες, γιατί να μην το επιλέξω?

Αν σκεφτούμε για κάθετι έτσι, πρέπει να επιλέξω αυτό ως εξωτερικό φίλτρο http://www.petcumulus.gr/index.asp?p...oduct&pid=1439 γιατί αυτό που ήδη έχω είναι φθηνό και μπορεί να χαλάσει
Κι να πάρω κι αυτόν τον θερμαντήρα http://www.petcumulus.gr/index.asp?p...oduct&pid=3232 για να μην παγώσουν τα ψάρια μου
εεε και γιατί να βάλω ανεμιστηράκια...ας παρω αυτό καλύτερα
http://www.petcumulus.gr/index.asp?page=product&pid=481 κλπ

Δεν ταυτίζω όσα ειπες με τα παραπάνω παραδείγματα...απλά δεν συμφωνώ πως πάντα το ακριβό είναι και το καλό ή η μοναδική επιλογή που έχουμε

κοιτα, αν θελουμε το τελειο φιλτρο τοτε δεν παμε σε pet shop αλλα φτιαχνουμε ενα diy sump και μας στοιχιζει φθηνοτερα και εχουμε αριστη φιλτρανση.
Επισεις αν θελουμε ιδανικο θερμαντηρα υπολογιζουμε τις αντιστασεις -για 12 24 η 48 volt καλυτερα- και τις παραγγελνουμε απο τον οικονομου (η καποια αλλη βιοτεχνια) και αγοραζουμε κι ενα θερμοστατη danfoss (οκ και στοιχιζει αρκετα ακριβοτερα, αλλα τουλαχιστο για τους επομενους 18 αιωνες δε μας ανησυχει η αξιοπιστια του συστηματος)
Οσο για το τσιλερ που δειχνεις τελευταια, θα ηταν τελειο να μπορουσαμε να εχουμε ολοι ενα, η να βαζαμε τον απαυτο μας κατω να φτιαχναμε ενα με συμπιεστες 50-60w που ειναι παμφθηνοι (κι εγω μεσα δηλαδη, οταν ασχολειται καποιος με cpu overclocking δεν τον νοιαζει να διαβαζει μερονυχτα περι ψυξης λες και θα δωσει εξετασεις για ψυκτικος αλλα για το ενυδρειο συνηθως βαζουμε ενα δυο ανεμιστηρια και ολα καλα)
-------------------------
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από ChocolatePuma Εμφάνιση μηνυμάτων
Εφόσον όμως ο STC1000 κάνει αυτά ακριβώς που θέλω, κοστίζει φθηνά σε σχέση με όσους ανέφερες, γιατί να μην το επιλέξω?


ποσο σιγουρος εισαι?
εβαλες 10 stc1000 σε διακριβωμενο callibrator και λειτουργησαν ολα σωστα?
ΟΧΙ, απλα βασιζεσαι στις θερμοκρασιες που γραφει το ιδιο το θερμομετρο του stc 1000
__________________


Βγαλτε τους μονομαχους απο τις γυαλες και τα δεκαλιτρα και βαλτε μεσα τον petshop-ά που σας το προτεινε.
Γλυφτες ΔΕΝ υπαρχουν (λετε ο Αμαζονιος να εχει τζάμια) ? Και τα γατοψαρα ειναι κανονικα ψαρια κι οχι καθαριστες, οποιος θελει καθαριστρια, εχει στη Χρυση Ευκαιρια

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Nick74 : 07-06-13 στις 23:37 Αιτία: Automerged Doublepost
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01827 seconds with 11 queries