Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #22  
Παλιά 14-05-08, 08:07
Το avatar του χρήστη Παπαδόπουλος Κώστας
Παπαδόπουλος Κώστας Ο χρήστης Παπαδόπουλος Κώστας δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 21-05-2007
Περιοχή: Θεσσαλονίκη
Μηνύματα: 334
Προεπιλογή

Πρέπει να ακούσουμε και γνώμες-εμπειρίες και από άλλους χρήστες της συσκευής. Η δική μου μικρή εμπειρία μέχρι τώρα με τον συγκεκριμένο controller ήταν η εξής. Αγοράστηκε από τον Κωστή (Azores) πριν περίπου από έναν μήνα. Όταν μετά από μια μέρα κανονικής λειτουργίας άρχισε να μου κάνει τα τρελά του, ξαναπροσπάθησα να το καλιμπράρω χωρίς όμως αποτέλεσμα. Όπως ήταν φυσικό το πήγα στο μαγαζί και του περιέγραψα τα συμπτώματα. Όταν φυσικά του είπα οτι το μηχάνημα έδειχνε και αρνητικές τιμές με κοίταξαν όλοι με απορία. Στην προσπάθεια να το ξανακαλιμπράρουμε στο μαγαζί το μηχάνημα δούλεψε αμέσως κανονικά(είχε φυσικά περάσει σχεδόν μια μέρα που το είχα στο αυτοκίνητο και φαίνεται πως το νερό που είχε πάρει εξατμίστηκε). Καταλαβαίνετε φυσικά την αμηχανία μου μπροστά στους ανθρώπους. Από την μια τους έλεγα οτι προσπαθούσα ώρες να το καλιμπράρω και από την άλλη με το που το συνδέσαμε στην πρίζα στο μαγαζί συμπεριφερόταν κανονικότατα . Τέλος πάντως ο controller ξαναεπέστρεψε στο σπίτι και δούλεψε κανονικά μέχρι προχθές που έγιναν αυτά που σας περιέγραψα πιο πριν. Το μηχάνημα φυσικά είναι χρονικά ακόμα εντός της εγγύησης, αλλά το θέμα είναι το εξής: Πρέπει ή όχι να είναι πλήρως βυθισμένο το στέλεχος του ηλεκτροδίου μέσα στο νερό; Αν όχι, τότε δεν φταίει η εταιρεία κατασκευής. Αν ναι, τότε πρόκειται σαφώς για αστοχία στην στεγανοποίηση. Τι από τα δύο όμως ισχύει;

υ.γ. Πάντως παρόλο που το στεγανοποίησα με σιλικόνη, δεν το ξαναβύθισα ολόκληρο μέσα
__________________
\
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01379 seconds with 11 queries