Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #2  
Παλιά 18-04-17, 08:52
Λάμπρος.Τ Ο χρήστης Λάμπρος.Τ δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 10-11-2015
Περιοχή: Μοσχάτο
Μηνύματα: 1.520
Προεπιλογή

Καλημέρα και χρόνια σου πολλά.

είδα το ενυδρείο σου, και θυμήθηκα κάποιες δικές μου προσπάθειες.

Αυτά που θα μπορούσα να σου πω, (επειδή τα έχω ήδη δοκιμάσει εγώ και κατάλαβα το λάθος μου) είναι:

Να προσπαθήσεις να έχεις μόνο ένα είδος πέτρας. Βλέπω ότι έχεις μέσα και πέτρες λάβας, και πέτρες από θάλασσα και σιδερόπετρες, και πολλές άλλες...
εμφανισιακά πιστεύω ότι με ένα είδος πέτρας θα έδειχνε πιο όμορφο.

Σε ότι αφορά το φυτό που βλέπω στη μέση (αν και δεν αναφέρεις τι είναι) πιστεύω ότι δεν ταιριάζει σε αυτό που έχεις στήσει.
Αν καταλαβαίνω σωστά σκοπός σου είναι να στήσεις ένα ενυδρείο με πολλά χρώματα. Σωστά ?
Πάμε και ατα ψαράκια τώρα, αν ο σκοπός σου είναι ενυδρείο με χρώματα πάντως να ξέρεις, ότι τα αρσενικά όταν είναι μόνα τους δεν σου δίνουν ούτε το 50% από τα χρώματα που θα σου έδειχναν άν υπήρχαν και κάποια θηλυκά.
Επίσης αυτά που δείχνουν στα "αμερικάνικου τύπου" ενυδρεία να ξέρεις ότι πολλές φορές στήνονται απλά και μόνο για μερικές φωτό.
Δεν τα κρατάνε έτσι δηλαδή.

Γνώμη μου (πάντα) είναι να προσπαθήσεις να αλλάξεις λίγο τις πέτρες, με πέτρες ίδιου τύπου και να επιλέξεις κάποια είδη ψαριών και να δημιουργήσεις τα απαραίτητα χαρέμια.

τότε θα καταλάβεις συμπεριφορές, χρώματα φυσικά, και θα απολαύσεις ένα πολύ όμορφο ενυδρείο.
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01429 seconds with 11 queries