Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #7  
Παλιά 21-06-14, 08:36
Το avatar του χρήστη kixlidatos
kixlidatos Ο χρήστης kixlidatos δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 31-08-2011
Περιοχή: Σαντορινη
Μηνύματα: 1.012
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από PETROS_AFRICANOS Εμφάνιση μηνυμάτων
Όλα όσα λέτε καλά αλλά πολύ πλύσιμο έχει πέσει.Είστε σίγουροι ότι η άμμος θαλάσσης και όλες οι άμμοι που πουλάνε για χάλαζιακές οι μαντράδες και τα περισσότερα petshop είναι κατάλληλη κι αυτές αξίζουν τα ενυδρεία σας;Παλαιότερα κάποιοι έβαζαν ποταμίσια άμμο από υλοκά οικοδομών με 1,50€ το τσουβάλι,εκείνη στούμπωνε και την συνιστούσαν κιόλας.Ακόμα και τον γιο μου να βάλετε με όσα δείγματα άμμου μπροστά του θα ξεχωρίσει ποια είναι πραγματικά χαλαζιακή carat 6. Η διαφορά είναι τεράστια και πολύ εύκολα θα τη ξεχωρίσετε κι εσείς.Μπορεί η τιμή της να την κάνει απαγορευτική αλλά εγώ σας έχω την λύση !

Σταματήστε να βάζετε λάσπες στα ενυδρεία σας.Όπως μπορείτε να προστατέψετε τις παραλίες πετώντας όλα τα σκουπίδια και τις γόπες σας σε καλάθι απορριμάτων έτσι θα πρέπει και να περιποιηθείτε τα ενυδρεία σας.

Μην χρησιμοποιείτε για τα ενυδρεία σας άμμο θαλάσσης ή αυτή που κάποιοι ''βαφτίζουν'' ΧΑΛΑΖΙΑΚΗ ΑΜΜΟΣ
Δεν ειναι ετσι ακριβως οπως τα λες.Και θα ελεγα μαλιστα,αυτος που δεν βαζει αραγωνιτη(λογου κωστους),επιβαλεται να βαλει αμμο θαλασσης,για να αυξηθουν οι σκληροτητες,και να αποφευγει τον ουδετερο βυθο.Η αμμος θαλασσης,μετα τον αραγωνιτη
ειναι οτι πιο καταλληλο για τα αφρικανικα ενυδρεια,και το βασικοτερο ειναι και τζαμπα
Αλλιως οι περισσοτεροι θα βλεπαμε να επιπλεουν αποτσιγαρα στα ενυδρεια μας.

Για τον φιλο μας puntakias τωρα.

Οπωσδηποτε να βαλεις αμμο.Πανε σε μια καθαρη παραλια ,μαζι με ενα τσουβαλακι ,Και με ενα κουβαδακι γεμισε μεσα απο την θαλασσσα οσο θελεις.Αυτο θα στραγγιξει και θα παρεις την αμμο που θελεις.
__________________
Το Σοφοτερο ειναι ο χρονος,ανακαλυπτει τα παντα
Το Ωραιοτερο ειναι ο κοσμος γιατι ειναι εργο Θεου
Το Δυσκολοτερο ειναι να γνωρισεις τον εαυτο σου
Το Ευκολοτερο ειναι να δινεις συμβουλες σε αλλους
Θαλης ο Μιλησιος 640-546 π.χ
Africa γιατι ετσι μαρεσει
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01529 seconds with 11 queries