Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #23  
Παλιά 25-03-17, 18:54
Το avatar του χρήστη Yo13
Yo13 Ο χρήστης Yo13 δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 22-04-2013
Περιοχή: Αρτα
Μηνύματα: 103
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από stratri1 Εμφάνιση μηνυμάτων
Δηλαδή αν έρθει ένα παιδάκι να χαϊδέψει το σκυλί σου και......... Τι θα πεις μετά;;;;
Το να ερθει ενα παιδακι για να το χαιδεψει θα ειναι σαν να αφησει καποιος το σκυλι του χωρις λουρι, οσο ηρεμο και να ειναι ενα σκυλι σε μια περιεργη κινηση που μπορει να κανει το παιδακι αθελα του, ισως δημιουργησει και περιεργη συμπεριφορα απο το σκυλι...και απο την στιγμη που το σκυλι μου ξερω οτι εχει αυτο το θεμα δεν αφηνω κανεναν να πλησιαζει ετσι ποσο μαλλον ενα παιδακι...και πολλες φορες το δαγκωμα ενος σκυλου σε ενα παιδακι δεν δειχνει παντα την ανευθυνοτητα του ιδιοκτητη, αλλα την ανευθυνοτητα ενος γονιου που εκθετει το παιδι του σε κινδυνο, εκει που θα ημουν εγω λαθος θα ηταν αν το αμολουσα και το αφηνα να κανει οτι θελει και παραλληλα να αφηνω τον καθενα να το πλησιαζει, ενω γνωριζω οτι υπαρχει ο κινδυνος ασχημης αντιδρασης.

Και ξαναλεω οτι ευθυνη φερουν ατομα που εχουν τα σκυλια τους ελευθερα, οχι οταν καποιος βγαινει με τον σκυλο και τον εχει με το λουρακι του...οποτε οχι δεν ειναι ευθυνη δικια μου αν ερθει καποιο σκυλι που ο αλλος το εχει ελευθερο και υπαρξει ατυχημα.

Υ.Γ. Δεν μιλαω επιθετικα απλα σου λεω πως το βλεπω απο την πλευρα μου...και επειδη εγιναν ετσι τα πραγματα ζοριζομαι σε αυτη την φαση οικονομικα για να αλλαξει η κατασταση, δεν ειναι οτι δεν κανω κατι.
 
Page generated in 0,01426 seconds with 11 queries