Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #4  
Παλιά 08-08-10, 13:55
Το avatar του χρήστη Πάνος
Πάνος Ο χρήστης Πάνος δεν είναι συνδεδεμένος
Μοδ
 
Εγγραφή: 13-01-2006
Περιοχή: Αλεξανδρούπολη
Μηνύματα: 11.341
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από xristos2002 Εμφάνιση μηνυμάτων
-Αντί για το άσπρο χαλίκι θα ήταν καλύτερα να βάλω ψιλή άμμο?μια χαρακανει η αμμος. αναλογα τα ψαρια σου ομως προσεξε αν ειναι ασβεστολιθικη ή οχι.
-Το φίλτρο έως τώρα του είχα 3 αστέρες για τα βακτήρια υαλοβάμβακα και ένα πουγκί με άνθρακα?προτείνεται κάτι άλλο?σιποραξ?πόσο?βγαζεις τον ανθρακα και τον αντικαθιστας με βιολογικα υλικα.
-Άλλα είδη εκτός από ζωοτόκα που θα μπορούσα να βάλω? σε 60 λιτρα και δεδομενου οτι τα ζωοτοκα γεννοβολανε σαν κουνελια...δε θα σου προτεινα να βαλεις κατι αλλο.
-Στρώσιμο έκανα με κάποιο μπουκαλάκι από πετ σοπ?Υπάρχει κανείς στο βόλο που να έχει μπόλι?βαλε μια αγγελια για μπολι στην κατηγορια των "μικρων αγγελιων"
Βάζω και φωτογραφία με το πως ήταν πριν το χαλάσω, φυσικά το χρυσόψαρο δεν ήταν μέσα μετά το γνωστό ποστ.........
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από xristos2002 Εμφάνιση μηνυμάτων
το σκέφτομαι και εγώ για μονομάχο.ο μονομαχος θελει πιο μαλακο νερο σε σχεση με τα ζωοτοκα που θελουν πολυ σκληρο.
Τον ανθρακα μου τον εδωσαν στο πετ. Μόνο ο υαλοβαμβακασ φτάνει?σου εχω γραψει παραπανω.
ζωοτοκα μαζι με μονομάζο πανε?????εκτος απο τις διαφορετικες απαιτησεις μπορει να εχεις και εντονες διαμαχες. π.χ. συνηθως οι μονομαχοι επιτιθενται στα γκαπυ (κυριως λογω των μεγαλων πτερυγιων ουρας και εντονων χρωματισμων)
Και εμένα μου αρέσει η άμμος ποιο καλά και σε συνδυασμό με τις πέτρες θα φαίνεται ποιο καλά
Είχα το εξής πρόβλημα με τη ρίζα, μου κιτρίνιζε το νερό και μετά από πολλές αλλαγές πάλι κιτρίνιζε......Τι να κάνω?
δε πειραζει που κιτρινιζει το νερο σου. με τις αλλαγες σιγα σιγα θα χαθει το χρωμα. αν θελεις να επιταχυνεις τη διαδικασια βρασε τη ριζα αρκετα και ξαναβαλτην στο ενυδρειο.
__________________
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01742 seconds with 11 queries