Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #4  
Παλιά 03-12-04, 00:49
Γιάννης 2005 Ο χρήστης Γιάννης 2005 δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 02-12-2004
Μηνύματα: 3
Προεπιλογή

Μάνο καλησπέρα.
4η μέρα σήμερα για το taper μου και δεν έχω κάνει ακόμα μετρήσεις, αλλά τα taper φυτά μου φαίνονται μια χαρά.
Τώρα όσο για τους λόγους που με ρωτάς, άκουσε μερικούς .

1> Το νερό θα στρώσει?
2> Αν στρώσει σε πόσες μέρες, λιγότερες από ότι θα έστρωνε χωρίς βράχους ?
3> Μαζί με τους βράχους και τα φυτά, μεταφέρθηκαν αρκετοί μικροοργανισμοί, από αυτούς το 90% λογικά θα θανατωθεί και αυτό μάλλον θα επηρεάσει αρνητικά το στρώσιμο του νερού, αν ναι σε τι βαθμό
4>, το φιλαράκι μου δούλευε αρκετές ημέρες πριν τοποθετηθεί στο taper αυτό βοήθησε αρκετά ?
5> Η αντιστοιχία του όγκου του φίλτρου μου σε σχέση με τον όγκο του ενυδρείου μου … συγνώμη του taper μου είναι 2% είναι αρκετή για 21 λίτρα μικτά με βράχο φυτά?
6> και τέλος τα φυτά δεν δείχνουν να επηρεάζονται με όλα αυτά, τουλάχιστον μέχρι τώρα θα σαπίσουν αν ναι θα σαπίσουν από το στρώσιμο του νερού….
7>Η μικροκλίματα αυτή θα είναι επιτυχημένη ή όχι, αν είναι θα δουλέψουν οι ίδιες συνθήκες επί 5 ή επί 10 καλύτερα ή χειρότερα ?
Δηλαδή αντί για 21 λίτρα τι θα γίνει στα 210 ή στα 420, οι χρόνοι που θα χρειαστούν για το νερό θα είναι περίπου οι ίδιοι…..

Yiobi Ο θερμοστάτης 100w αλήθεια δεν είναι ότι καλύτερο, αλλά δεν είχα τίποτα άλλο,
Τώρα όσο για το ότι είναι ο μισός έξω ναι έτσι φαίνεται επειδή η foto είναι τραβηγμένη από επάνω μια και δεν έχω δυνατότητα να φωτογραφίσω από εμπρός, ευχαριστώ για την παρατήρηση.
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,13294 seconds with 11 queries