Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #6  
Παλιά 18-03-13, 02:06
Το avatar του χρήστη aquahobby
aquahobby Ο χρήστης aquahobby δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 24-10-2010
Περιοχή: Mαρούσι
Μηνύματα: 481
Προεπιλογή

να σου πω την αληθεια delta περιμενα και την αποψη σου πως και πως μιας και εχω διαβασει εκατονταδες αν οχι χιλιαδες απο τα ποστ που εχει γραψει,με ειχες συμβουλεψει και με ειχε μπολιασει στο πρωτο μου ενυδρειο οποτε τα ειχαμε πει και λιγο απο κοντα καθως επισης και θεωρω οτι εχεις πληρη αποψη για το χομπι και σεβεσαι και με το παραπανω τους οργανισμους.

τα αλλοθι που δινεις οντως ειναι πολυ παρηγοριτικα αλλα το μεγαλυτερο για μενα ειναι οτι τα περισσοτερα απο τα ειδη που φιλοξενουμε εχουν αγνοια για το πως ειναι η πραγματική ζωη στη φύση αφου εχουν αναπαραχθει στην αιχμαλωσια και οχι μονο μια γενιά.

Επίσης το ιδιο ισχύει και για αλλα πετ οπως οι παπαγαλοι,καποια τρωκτικα (αυτα μου ερχονται στο μυαλο) και ισως αν ολα αυτα ''ξαφνικα'' ερχοντουσαν αντιμετωπα με την φυσικη ζωη θα ζουσαν καποια δευτερολεπτα καθως εχει φυγει απο το ''dna'' τους πως πρεπει να αμυνεσαι,να κυνηγας κλπ.

Για μενα το κακό έρχεται απο τη στιγμή που ολα τα κατοικιδια συνδεονται άμεσα με το οικονομικό κερδος και τελικα καταληγουν να ανταλλασονται για καποια ευρώ.Οι περισσοτεροι πετσοπαδες σ αυτο αποσκοπουν δινοντας σε οποιονδηποτε το οτιδηποτε.Ειτε ειναι σκυλος,ειτε ψαρι ειτε πουλι.Σε μια ιδανικη χωρα ολα αυτα θα επρεπε να προστατευονται απο νομους αλλα παει πολυ μακρυα η κουβεντα και γινεται σε λαθος τοπο.

Αυτα απο μενα.
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01444 seconds with 11 queries