Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #1  
Παλιά 09-01-17, 07:37
Το avatar του χρήστη michalos
michalos Ο χρήστης michalos δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 02-10-2016
Περιοχή: ΡΕΘΥΜΝΟ
Μηνύματα: 415
Προεπιλογή Malawi nano aquarium

Καλημερα, εχοντας 1 nano reef που τρεχει πολυ καλα εδω και 3 μηνες ειδα ενυδρεια malawi και μου αρεσαν πολυ και ηθελα να κανω 1 δοκιμη στο ειδος αυτο
Ειχα 1 60αρι ενυδρειο με gubbies που το διαλυσα και το εστησα για καποια ευκαλα malawi , 2 mainango k 3 labidichromis
Ξερω οτι και μονο ο τιτλος θα πρεπει να εδωσε καποια εγκαφαλικα σε μερικους που ασχολουνται με αφρικανικα, αλλα υπαρχει θεμα χωρου στο σπιτι καθως εχω 1 nano reef ηδη και αυτα τα 2 μπηκαν δυσκολα γιατι ειναι μικρο το σπιτι και δεν υπηρχε περιπτωση για μεγαλο ενυδρειο
Τρεχει σχεδον 1 εβδομαδα και τα ψαρακια ειναι δραστηρια και τρωνε με μεγαλη ορεξη οπως θα δειτε στο βιντεακι που τραβηξα
Τσακωμους και τσαμποκαδες δεν εχω δει οποτε πιστευω οτι τα πανε καλα.. θα δειξει η συνεχεια
παραμετροι:
Ενυδρειο : 60 lt
φιλτρα : 2 φιλτρα ,1 με ενεργο ανθρακα και σφογγαρακι 1 με αντιφωσωρο και υαλοβαμβακα
υποστρωμα: 5 κιλα αραγωνιτης ( λευκη αμμος)
Διακοσμηση: 2 ζωντανα φυτα, καποιες πετρες με κρυψωνες 1 ψευτικη ριζα δεντρου με κρυψωνες (στην φωτο ειχε και ψεικα φυτα η ριζα που τα εβγαλα γιατι δεν μου αρεσαν)
Φωτισμος : 2 λαμπες (δεν ξερω watt)
Ρουτινες συντηρησης: αλλαγες νερου (50% )καθε εβδομαδα, sheasem prime με καθε αλλαγη νερου, βακτηρια easy life
Θερμανση: 100 watt θερμαντικο στοιχειο
Τροφη: ocean nutricion cichlids flakes
https://youtu.be/JMQAIAA5cd0
Συνημμένα Thumbnails
Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγένθυνση

Όνομα:  2.jpg
Εμφανίσεις:  290
Μέγεθος:  62,3 KB  
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01623 seconds with 12 queries