Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #17  
Παλιά 03-12-07, 20:03
Το avatar του χρήστη inser
inser Ο χρήστης inser δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 13-04-2004
Περιοχή: Agia paraskevi
Μηνύματα: 256
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από georgetax Εμφάνιση μηνυμάτων
inser κάθε βοήθεια είναι δεκτή.
και μπορεί με κάποιον που έχει εμπειρία να γίνει ένα καλό ενυδρείο.
μου λες δλδ ότι χρειάζομαι ( έβαλα φυσικά ) πέτρες δημιουργώντας σπηλιές????
και επίσης για πες μου τι να περιμένω, τι εντυπώσεις σου δώσανε εσένα , συγκατοίκηση έστω κάποια πληροφορίες για να μάθω και εγώ γιατί η γνώσεις φυσικά είναι λίγες.

σε ευχαριστώ
Καλησπερα φιλε μου.

Λοιπον,

Στην αρχη οταν τα πηρα (2 εκατοστα) το ενυδρειο μου ηταν στημενο παρομοια με το δικο σου με την διαφορα οτι ειχα λιγες πετρες μεσα..
σιγα σιγα μεγαλωσαν και αρχισε να πεφτει αρκετο ξυλο και δεν μπορουσα να δω σχηματισμο ζευγαριων και αυτο με ανησυχουσε.
Μετα απο ενα χρονο περιπου λογω του οτι σκεφτομουν να αλλαξω λιγο το setup και λογω οτι αρεσαν παρα πολυ στον κολλητο μου , του τα εδωσα για να τα φιλοξενησει σε μαγαλυτερο ενυδρειο απο το δικο μου.Το ενυδρειο του ειναι 400 λιτρων με πολυ ψιλη αμμο πολλα σαλιγκαρια για φωλιες και 2-3 μεγαλουτσικους βραχους σε 2-3 μερη του ενυδρειου.
Μετα απο 4-5 μηνες στο δικο του ενυδρειο τα ψαρακια ειχανε φτασει σχεδον σε full μεγεθος με καταπληκτικα χρωματα.Τοτε 2 απο τα 7 περιπου ψαρια απομακρυνθηκαν απο το group και αφοσιωθηκανε στο να προστατευουν μια τρυπα ενος βραχου και να 'κοπανανε' οποιον περναγε απο μπροστα..Για να μην κουραζω εκει ζευγαρωσαν και ζησανε αυτοι καλα και εμεις καλυτερα ..Οποτε η συμβουλη θα ηταν να βρεις κανα 2 μεγαλουτσικες πετρες με καποια κοιλοτητα πανω τους και να τις βαλεις στις 2 ακρες του ενυδρειου..Οπως ειπα και στο αλλο post ομως δεν θελω να σε βαλω σε αλλαγες..
Ελπιζω να βοηθησα..
__________________
madagascar cichlids 1000l
paratilapia andapa + paretroplus menarambo
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01651 seconds with 11 queries