Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #4  
Παλιά 07-04-10, 21:13
Το avatar του χρήστη Krisos
Krisos Ο χρήστης Krisos δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 11-04-2009
Περιοχή: Χαλκίδα(Εύβοιας)
Μηνύματα: 668
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην Krisos
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από papanikos Εμφάνιση μηνυμάτων
Γεια σας και ΒΟΗΘΕΙΑΑ.. σημερα πηρα ενυδριο 20 λιτρων και εβαλα τα 2 χρυσοψαρα μου μεσα.!(ηταν το καλυτερο π μπορουσα να κανω λογο χωρου προς το παρων!) ειναι 4cm το καθενα (μικρα) και το ενυδριο εχει ενα φιλτρο που γραφει το κουτι: RESUN mini filter και εχει τα εξης χαρακτηριστικα:

MODEL: MINIFILTER
VOLT: 110-120/220-240V
POWER: 5 WATT
OUTPUT: 200L/H
HMAX: 0.5M
AQUARIUM: MAX.60L

Tο προβλημα ειναι οτι μολις τα εβαλα μεσα τα ψαρια εγιναν υπερκινητικα και φαινοταν οτι το φιλτρο τα τραβαει προς τα εκει... Να σημειωσω οτι τα ειχα σε γυαλα εδω και ενα μηνα π τα εχω... τι να κανω? ειναι φισιολογικο?? σκεφτομαι οτι θα κουραστουνε και φοβαμαι μην κολλησουνε πανω... και ετσι προσορινα εσβησα το φιλτρο. το εχω τοποθετησει ενα εκατοστο κατω απο την επιφανεια στο πλαινο τζαμι του ενυδριου.... τι φταιει?

ΣΗΜΕΙΩΣΗΣ: ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΝ ΤΑ ΡΟΥΦΑΕΙ Η ΑΝ ΛΟΓΩ ΠΙΕΣΗΣ ΤΟΥ ΝΕΡΟΥ ΟΤΑΝ ΤΟ ΕΚΤΟΞΕΥΟΜΕΝΟ ΝΕΡΟ ΑΚΟΥΜΠΑΕΙ ΣΤΑ ΤΟΙΧΟΜΑΤΑ ΚΑΙ ΤΑ ΞΑΝΑ ΣΠΡΩΧΝΕΙ ΠΡΟΣ ΤΟ ΦΙΛΤΡΟ... ΕΙΝΑΙ ΣΕ ΣΥΝΕΧΗ ΚΙΝΗΣΗ... ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΑΠΛΑ ΟΤΑΝ ΚΟΥΡΑΖΟΤΑΝ ΑΠ ΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ ΣΤΑΜΑΤΟΥΣΑΝΕ....
ΕΙΜΑΙ ΤΕΛΕΙΩΣ ΑΡΧΑΡΙΟΣ!! (ΣΟΡΡΥ ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΒΛΑΚΕΙΑ ΑΥΤΟ Π ΡΩΤΑΩ...)

Καθε χρυσοψαρο απαιτει τουλαχιστον 40-50 λιτρα ...για μενα πας αυριο στο πετ σοπ αγοραζεις ενα ενυδρειο 120 λιτρα μαζι με ενα εξωτερικο φιλτρο μαζι ζητας και μπολι (μπιχλα που θα μπει στον καδο του ενυδρειου ) ντεκορ μπορεις να βαλεις κανενα χαλικακι ..εγω θα σταματουσα να τρεχει εφοσον δημιουργει προβλημα στα ψαρακια ..ειναι λογικο αφου το ενυδρειο ειναι πολυ μικρο για αυτα τα ψαρια
__________________
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01454 seconds with 11 queries