Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #21  
Παλιά 10-12-15, 19:54
pas4 Ο χρήστης pas4 δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 13-02-2013
Περιοχή: Θεσσαλονικη
Μηνύματα: 237
Προεπιλογή

Κλεόβουλε, είχα διαβάσει και εγώ την ανάρτηση της συγκεκριμένης φάρμας. Τυχαίνει όπως ξέρεις να έχω και εγώ ψάρια από τη συγκεκριμένη φάρμα. Συμφωνώ ότι πρέπει να προστατεύεται το οικοσύστημα, συμφωνώ στο να σταματήσει η αθρόα αιχμαλωσία ψαριών...από όλο τον κόσμο, αλλά και γενικότερα των ζωντανών οργανισμών. Βέβαια για να έχουμε τα ψάρια αναπαραγωγής σίγουρα κάποια στιγμή οι απόγονοί τους ήταν από κάποια λίμνη του κόσμου. Βέβαια τότε ήταν και σε αφθονία... και δε σημαίνει ότι πρέπει να συνεχίζεται αυτό ανεξέλεγκτα και συνέχεια. Σε πολύ μεγαλύτερο βαθμό, βλέπω και σε όλο τον κόσμο αλλά και ιδιαίτερα στην πατρίδα μας την αιχμαλωσία άγριων πουλιών. Κάθε χώρα φαίνεται ότι είτε έχει τους δικούς της νόμους είτε και κοινούς με άλλα κράτη είναι το ίδιο και το αυτό...καταπάτηση του οικοσυστήματος για το κέρδος. Βλέπω καθημερινά όλες της αναρτήσεις από τη συγκεκριμένη καταγγελία της Airfish και ακόμη όμως προσπαθώ να καταλάβω αν όλο αυτό γίνεται επίτηδες... γιατί δηλαδή είναι μια από της πολύ γνωστές φάρμες που κάνει εισαγωγές άγριων ψαριών από την Tanganyika εδώ και πάρα πολλά χρόνια...τι έγινε τώρα και εκθέτει τους προμηθευτές τις; Μήπως παίζονται άλλα παιχνίδια από πίσω; Τόσα χρόνια δεν ήξερε αν γινόταν αυτό... ή είχε κέρδος και δε μιλούσε; Επίσης με τα τόσα είδη που πέρασαν από τη φάρμα τους θα μπορούσαν να τα εκτρέφουν όλα...(όχι ότι δε το κάνουν με κάποια) και όχι να πουλάνε άγρια... μήπως τα άγρια επομένως τους φέρνουν περισσότερο κέρδος; Δε σημαίνει πως έχω δίκιο...απλά νομίζω πως είναι εύλογες ερωτήσεις...
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01568 seconds with 11 queries