Θέμα: Νεο set-up
Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #1  
Παλιά 18-02-12, 03:14
Το avatar του χρήστη thgparas
thgparas Ο χρήστης thgparas δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 16-10-2008
Περιοχή: Μηλάκι-Εύβοια
Μηνύματα: 206
Προεπιλογή Νεο set-up

Καλησπερα σε ολους.
Σκεφτομαι πολυ σοβαρα να αλλαξω το set up του ενυδρειου μου.
Μιας και το νερο εδω στην περιοχη ειναι παρα πολυ σκληρο λεω να παω σε Αφρικη μερια.Ειχα κανει καποιες προσπαθειες ποιο παλια αλλα δεν κρατησαν πολυ.
Μεχρι σημερα στο ενυδρειο που θα μπουν ειχα δισκους παλιοτερα και αγγελοψα τωρα.Επειδη ειχα καποια τρεχαματα το καλοκαιρι ειχα μια μεγαλη ατυχια και εχασα καποιους δισκους,εβαλα αγγελοψα αλλα σαν τους δισκους τιποτε...
Θα γυρισω στους δισκους οταν θα ειμαι ετοιμος για ενα μεγαλυτερο ενυδρειο και τα οικονομικα ειναι καλυτερα.

Στο θεμα μας.Το ενυδρειο ειναι 120*42*55 οι σκεψεις μου ειναι:

1- Ενα χαρεμι mbuna μαλλον labidochromis caeruleus ή pseudotropheus socolofi.Εδω το set up ειναι γνωστο.
2-Μια ομαδα απο Haps.Θελω βοηθεια για το στησιμο,τι χρειαζετε?Παμε βαση mbuna με περισσοτερο χωρο για κολυμπι? και αλλαζει μονο η διατροφη?
3-Ταγκανικα!!!Ομολογο αν μπορεσω να βρω καποια ψαρια που θελω να καταληξω εδω.Ξερετε εν κυκλοφορουν σε καποιο μαγαζι
Altolamprologus Calvus ή καποιο ειδος julidochromis και μια ομαδα Neolamprologus occelatus?

Πρωτη σκεψη ειναι η Tanganyika.
Οταν κολλαμε πετρες με σιλικονη,τις κολλαμε ολες? ή μικρες ομαδες?
Εγω καποια στιγμη που ειχα melanochomis maigano δεν τις ειχα κολλησει και δεν νομιζω να ειχαν προβλημα.Ειναι οντως τοσο επιφοβο για τα τζαμια?

Ευχαριστω
Θοδωρης
__________________
Πες μου ενα ψεμα ν'αποκοιμηθω...
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01518 seconds with 11 queries