Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #17  
Παλιά 04-02-14, 15:35
ΣΤΑΜΟΣ Ο χρήστης ΣΤΑΜΟΣ δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 04-07-2006
Περιοχή: ΑΓΙΟ ΔΗΜΗΤΡΙΟ ΑΤΤΙΚΗΣ
Μηνύματα: 14
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Tsipourinos Εμφάνιση μηνυμάτων
Οκ ευχαριστω...ναι η αληθεια ειναι οτι ακομα δεν εχω κ τοση καταναλωση...τα τεστ τα εχω κ τα τρια της σαλιφερτ.θα κανω πρωτα ενα μετα την αλλαγη νερου να δω π βρισκομαι και μετα θα κανω κ καθημερινα την πρωτη βδομαδα...αν θελεται πειτε μου ετσι στο περιπου τα νουμερα π πρεπει να κραταω (δλδ οταν φτασουν σε ποιο νουμερο τα παραπανω να ριχνω συμπληρωματα??)kh εχω σε σκόνη ενω mg και ca εχω της seachem reef complete, reef plus, reef trace και ενα μπουκαλακι purple up...να ειμαι ειληκρινης ριχνω απο ολα καθε δυο βδομαδες (δηλαδη τις κυριακες που δεν κανω αλλαγη νερου).
Μην ρίχνεις ζουμιά στα τυφλά.
Ξεκίνα με μετρήσεις του Kh και υπολόγισε κατανάλωση και πόση ποσότητα πρέπει να ρίχνεις καθημερινά για να διατηρείς το Kh σε σταθερό επίπεδο.
Στη συνέχεια πάρε σκόνες μόνο για Mg και Ca όχι για αύξηση και των δύο (όπως το Reef complete) και ότι έκανες για να βρεις την ποσότητα που πρέπει να ρίχνεις για το Kh , κάνε το ίδιο για Ca και Mg .
Όταν σταθεροποιήσεις αυτές τις τιμές , παρατηρείς το ενυδρείο σου και ανάλογα προσθέτεις, αν χρειάζεται , άλλο πρόσθετο.
Προσπάθησε να διατηρείς το ενυδρείο σου με όσο το δυνατόν λιγότερα πρόσθετα.
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01413 seconds with 11 queries