Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #20  
Παλιά 23-11-13, 08:50
Sakisdraminos Ο χρήστης Sakisdraminos δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 22-03-2011
Περιοχή: Φίτζι,Σούβα
Μηνύματα: 5.282
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από kostas82 Εμφάνιση μηνυμάτων
Σακη απο κατω δεν μπορειςνα βαλεις το σαμπ ; απο πισω πως θα σε βολεψει στην συντηριση; εγω θα σου προτεινα να ενισχυσεις την βαση η να σκεφτεις την επιλογη να φτιαξεις μια καινουργια που να χωραει το σαμπ, την αναπληρωση, και τους ριακτορες που θα βαλεις...το ενυδρειο καλυτερα απο αποψη ασφαλειας θα ηταν να το τρυπησεις και να φτιαξεις υπερχειλιση γιατι οι εξωτερικες δεν ειναι αξιοπιστες ,για φωτισμο τι εχεις στον νου σου ;
Κωστα κοιτα τι γινεται τωρα.

Για την τριπα για το σαμπ το σκεφτομαι αλλα πιο πολλι γιατι θελω να ειναι Τελιος αδειο το ενυδρειο και με diy θα ειναι ολοκληρη γκουμουτσα.
Απλα φοβαμαι να μεταφερω συνεχια το ενυδρειο.
Αυτο πρεπει να γινει και πιστευω θα ηταν καλα 1 1/4'' με σκεπτικό οτι θα εχω μια αντλια που ροη θα εχει απο 1500-3000λτ.
Το σαμπ θα γινει αρκετα ψηλο γιανα κλινει απο πανω και να μην υπαρχει εξατμηση. Εκει θα μπουν οι ριακτορες και το σκιμμερ!
Τα λαστιχα που θα πηγαινουν απο το σαμπ στο ενυδρειο και αντίστροφα θα εχουν σε ενα σημείο βανα γιανα χωρίζουν γιανα μπορω να τραβαω το ενυδρειο.
Δεν νομιζω να θελουν καθε μερα καθαρισμα!
Επισις για το σαμπ θα γινει πισω γωνια και το μονο που θα αλλαξη θα στην βαση θα ειναι καποια ενισχηση και ενα πορτακι μπροστα.

απο φωτισμο ειμαι σε φαση που ψαχνωμε και δεν εχω κατασταλαξει.

εχω δει ενα μεταχιρισμενο φωτιστικο και κλινω προς τα εκει.
Maxspect G2-110 watt
αλλα εχω διαβαση καποια αρνητικα οπος οτι εχει παλιου τιπου λεντ και αποδιδει τοσο καλα. Αλλα με μια μετατροπη σταν λεντ καποια στιγμη αν γινεται θα μπορουσε να αλλαξει αυτο!

δευτερη επιλογη ειναι να κανω diy με λεντ των 10w με φακους. ειδι παραγκιλα 5 γιανα δω πος δουλευουν απο κοντα!

Δεν βιαζομαι με το φωτιστικο ειναι ακομα νορις μεχρι να στρωσει θα εχω χρονο να κατασταλαξω!
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01797 seconds with 11 queries