Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #20  
Παλιά 16-08-12, 19:19
Το avatar του χρήστη Alekos
Alekos Ο χρήστης Alekos δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 19-04-2010
Περιοχή: Παραλία Μαρκοπούλου Ωρωπός
Μηνύματα: 121
Προεπιλογή

θα μπω κατευθείαν στο ψητό για να μη κουράζω:
1)τα λίτρα είναι λίγα εώς ελάχιστα
2)τα cichla δεν είναι monoculus είναι occelaris ή orinocensis(δε καταλαβαίνω από αυτές τις φωτό για να σου πω σίγουρα)
3)τελικό μέγεθος cichla70++οπότε 700λίτρα ενυδρείο ούτε για υπνο δε κάνει!
4)μπες MONSTERFISH KEEPERSCOM ή ΜΟNSTERFISHGREEK FANS και θα δεις τα ψάρια που συντηρείς σε τι λίτρα ζούνε!
5)το χρυσόψαρο δε χρειάζεται για καθαρισμό μιας και έχεις φίλτρανση καλύτερη από αμαζονίου όπως λες.είναι μαθηματικά βέβαιο ότι θα το κόψουν.
Είχα cichla ετοιμάζω 2τονο για να ξαναπάρω και σου λέω ότι τρώνε χρυσόψαρα σα να τρως εσύ μπριζόλα στα κάρβουνα.αν μερικοί δεν τους αρέσει αυτό το θέαμα δε το παρακολουθούν.άλλοι συντηρούν χορτοφάγα και άλλοι σαρκοφάγα οπότε αντίθετοι σε όλα!σε τροφές εκτός από stick ρίχνεις ζωντανή,κατεψηγμένη,silver sild????
περος τους υπόλοιπους θέλω να πω κάτι:μη κρίνεται λάθος χομπύστες που ασχολούνται με ψάρια monster.για να τα αγοράσεις θέλεις μισό μηνιάτικο και για να τα κρατήσεις άλλα τόσα..άσε που θες λίτρα πολλά πάρα πολλά.
αν π.χ. αγοράσει ένας επειδή το γουστάρει ένα hoplias τι θα το ταίζει πιστεύεται..????μόνο ζωντανή γιατί αλλιώς το έχασε θα πεθάνει από ασητεία!έχω τέτοια ψάρια τα λατρεύω και δεν ενοχλώ κανένα νομίζω,όπως δεν ενοχλώ και δεν κρίνω και εγώ.ο φίλος παραπάνω έχει κάνει κάποια λαθάκια που διορθώνονται για τη ψαροσύνθεση.
__________________
[/IMG]alekosbp@yahoo.gr
ΚΑΙ Ο ΚΡΙΝΩΝ...ΚΡΙΝΕΤΑΙ!!!

Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01320 seconds with 11 queries