Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #11  
Παλιά 04-02-10, 19:51
maikl Ο χρήστης maikl δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 12-12-2006
Περιοχή: Βεροια
Μηνύματα: 3.464
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Μανος Θες Εμφάνιση μηνυμάτων

2)Εάν και εφόσον δεν είναι επιθετικιές οι θηλυκιές και αποφασίσω να την κρατήσω,με την προσθήκη αρσενικού μονομάχου με 3-4 corydoras και 4 γαρίδες red cherry θα έχω πρόβλημα?
....το ενυδρειο σου ειναι μικρο και με λιγα φυτα-κρυψωνες,αρα καλα θα ηταν να αποφυγεις να βαλεις και αρσενικο.Τα corry καλα θα ηταν να τα ξεχασεις με δεδομενο οτι βαζεις νερο δικτυου-λογω σκληροτητων-
Στο ενυδρειο σου επισης λογω μεγεθους δε μπορεις να βαλεις κοπαδι(8+ατομα) ωστε να νιωθουν ασφαλεις,αρα θα ειναι συνεχεια στρεσσαρισμενα-φοβισμενα και με οτι αυτο συνεπαγεται....


3)Τα corydoras και γενικά τα κοπαδόψαρα όπως νεον,γκάπι κλπ προστίθονται ένα ένα ή ανά 2 μέρες από ένα? ...νεον, corrys καλα θα ηταν να τα ξεχασεις....ή θα πας σε πιο μαλακο νερο

4)Μεταξύ corydoras panda και corydoras aeneus τι θεωρείται ως ιδανικότερο και καλύτερο για αρχάριο?......

Σας ευχαριστώ για το χρόνο σας,περιμένω απαντήσεις ώστε να τελειώσω το ενυδρείο μου αποφεύγοντας λάθη,συγχωρείστε κάποιες αφελείς απορίες αλλά ακόμα μαθαίνω και τουλάχιστον έχω διάθεση για αυτό!
...διαβασε οσο μπορεις τα υπομνηματα,το GAB ειναι εγκυκλοπαιδεια.....
__________________
«Το δις εξαμαρτειν ουκ ανδρος σοφου»
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01746 seconds with 11 queries