Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #21  
Παλιά 09-10-17, 19:31
Λάμπρος.Τ Ο χρήστης Λάμπρος.Τ δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 10-11-2015
Περιοχή: Μοσχάτο
Μηνύματα: 1.520
Προεπιλογή

Λοιπόν....
Παμε για μια ενημέρωση.

Το ενυδρείο εχει αδειάσει από ψαρια, πέτρες, φίλτρα, άμμο, νερό κτλ....
Εχω εδω και καιρο μια καθαρή "άδεια" γυάλα στο σαλονι μου που περιμένει να ξαναγεμίσει.

Τα υλικά για το θαλασσινό έχουν μαζευτεί κατά 99% και μένουν καποια ψιλοπραγματα.

Να αναφέρω εδώ για ακομηια φορά την τεραστια βοήθεια που μου εχει δωσει ο Νικόλας (Voas).

Το Σάββατο θα ερθει ο "doul" που μου ειχε φτιαξει τη βαση να κανουμε καποιες μετατροπες ούτως ωστε να μπορει να μπει το sub.

Επίσης θα μου φτιάξει και το ντουλάπι που θα μπει η Α/Ο στο μπαλκόνι.
Μετα θα ερθει ο Νικόλας να μετρησουμε εσωτερικά για να δουμε τις διαστασεις που θα εχει το sub, και ειμαστε ετοιμοι να πάμε για το μεγαλο ραντεβού.

Μην με ρωτησετε για τον ποιον ριάκτορα και ποιό σκιμερ ή ποια αντλία θα βάλω....
Τα εχω αφησει όλα εν λευκό στο Νικόλα.
Το μονο που του ειπα ειναι ότι θελω να στηθει απο εξοπλίσμό όπως το δικό του.

Στο μεγαλο ραντεβου λοιπόν θα ερθει ο Νινταλ να ανοιξουμε τις τρυπες στη γυαλα μου και να κανει τις συνδεσεις.
Θα ειναι ο Νικόλας για να συνδεσουμε όλα τα περιφερειακα και αρκετα ακόμη...!!!
Και την ιδια ημέρα θα ερθει ο υδραυλικός να μου κανει στο μπαλκονι μια μετατροπη στη βρυση που υπαρχει ωστε να μπει η Α/Ο και επισης να μου ανοιξει 2 τρυπες στον τοιχο για να περνανε οι σωληνες απο τα δοχεια αναπλήρωσης και προετοιμασίας στο sub.

Επίσης ο Τάκης θα φροντισει να μπει ενα κανάλι επιτοίχιο στο οποίο θα υπαρχουν μεσα 2 σωληνακια της Α/Ο. συν αρκετά ακομη πραγματάκια στα οποία θα προσφερει τη βοήθεια του.

Αυτα προς το παρόν.....
Τα καλύτερα ερχονται !!!!
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01545 seconds with 11 queries