Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #1  
Παλιά 25-10-14, 15:06
ΣΤΟΥΠΑΣ ΓΙΑΝΝΗΣ Ο χρήστης ΣΤΟΥΠΑΣ ΓΙΑΝΝΗΣ δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 11-03-2014
Περιοχή: Κρήτη
Μηνύματα: 55
Προεπιλογή Νέος σε Αμερική

Καλησπέρα σας , εδώ και μερικές εβδομάδες σκέφτομαι πολύ σοβαρά την αγορά ενός ενυδρείου για να το κάνω Φυσικά Βιοτοπικό Νοτιας Αμερικής .... Οι γνώσεις μου με αυτή την περιοχή , μηδαμινές.

Κάπου εδώ λοιπόν θα ήθελα τις γνώμες σας!
Το ενυδρείο που θα αγοράσω λόγω και οικονομικών αλλά και περισσότερο χώρου δεν θα ήθελα να υπερβαίνει τα 100-120 λίτρα και φυσικά θα προσπαθήσω να είναι τουλάχιστον πάνω απο 60 λίτρα ... σίγουρα όσο περισσότερο τόσο το καλύτερο αλλα είναι και το θέμα χώρου ...

Σκεφτόμουν Λοιπόν για ένα λιτό ενυδρείο με άμμο(τι αμμο ? ) και κάποια ξύλα red moor ή μοπάνι(δεν ειμαι σιγουρος για μοπανι γιατι δεν μου αρεσει το black water ) και ίσως και κάποια φύτα (τι φυτά?) σε μία μόνο μεριά του ενυδρείου
.

Απο ψάρια όσα είδα και μου έκαναν εντύπωση είναι τα ramirezi , τα corydoras και φυσικά οι pleco .

Θα ήθελα ένα ενυδρείο με πολύ πολύ κίνηση και εφόσον είναι φυσικά δυνατό σε όλες τις ζώνες του ενυδρείου οπότε κάπου εδώ νομίζω τελείωσα εγώ εάν γίνεται θα ήθελα καποια ολοκληρωμένη πρόταση απο ψαροσύνθεση ( εάν γίνεται και με βάση τα παραπάνω ψάρια που ανέφερα ) καθώς και με συμβουλές στο τι να προσέξω !!

Ευχαριστώ !
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01701 seconds with 11 queries