Θέμα: κοστος??
Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #4  
Παλιά 11-11-05, 01:35
dracula7 Ο χρήστης dracula7 δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 08-11-2005
Περιοχή: athens
Μηνύματα: 27
Προεπιλογή

καταρχην ευχαριστω για τησ απαντησεις.η αληθεια ειναι πωσ δεν ξερω πολλα πραγματα για ενυδρεια με θαλλασινο νερο.εχω ρωτησει μερικα πραγματα σε μαγαζια αλλα οι απαντησεις που εχω παρει ειναι αντικρουομενες και για να πω και την αληθεια δεν τους πολυεμπιστευομαι.καταρχην να διευκρινισω οτι εχω ενα ενυδρειο 80 λιτρων που κοσμει την αποθηκη μου και σκεφτομουν αν γινοταν να το κανω μινι ριφ.οταν ρωταω ομως σε μαγαζια το κοστος για το ενυδρειο μου βγαινει πανω απο 1000 ευρω και αν πρεπει να χαλασω τα λεφτα αυτα ετσι κιαλιως τοτε δεν τιθεται θεμα για μεγαλυτερο ενυδρειο 300 λιτρων ας πουμε.για τον εξοπλισμο απ'οσα εχω διαβασει στο φορουμ χρειαζεται

1) εξωτερικη αντλια
2)skimmer
3)βραχο
4)μηχανισμο με uv ??
5)αραγονιτη

πηγα στα 2 μαγαζια στη λεωφορο αλεξανδρας και στο ενα μου ειπαν για περιπου 300 ευρο και στο αλλο για 1000 ευρω!!!γι'αυτο και ζητησα την βοηθεια σας.υπολογιζω οτι η εξωτερικη αντλια κανει τουλαχιστον 150 ευρο και μου φενεται πολυ παραξενο ολα τ'αλα να κανιουν μονο 150 ευρο γνωριζοντας οτι ο βραχος στην αγγλια πουλοταν περιπου 1 λιρα το κιλο.βασικα αξιζει να δοκιμασω να κανω μινι ριφ η να προσανατολιστω απο την αρχη σε κανονικο μεγαλο ενυδρειο??


Υ.Γ συγνωμη για την ορθογραφια μου αλλα δεν εχω συνηθισει να γραφω ελληνικα
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01380 seconds with 11 queries