Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #17  
Παλιά 13-07-18, 13:10
Νικολέτα Ο χρήστης Νικολέτα δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 02-08-2015
Περιοχή: Θεσσαλονικη
Μηνύματα: 531
Προεπιλογή

Καλησπέρα και από μένα αν και σίγουρα δεν έχω την εμπειρία των παιδίων με τα ενυδρεία ούτε και με τα χρυσόψαρα όσο ο tsala ή ο Τακης ή ο LTH1, θα σου προτινα εάν δεν μπορείς να αγοράσεις μεγαλύτερο ενυδρείο και δεν σε ενδιαφέρει τόσο το αισθητικό κομμάτι μία πολύ καλή λύση είναι αυτό εδώ το πλαστικό κουτί ( το μεγάλο μέγεθος ) απο το ΙΚΕΑ των 192 λίτρων . Εκεί θα μπορέσεις να βάλει 2-3 fancy και να μεγαλώσουν σωστα και να ειναι χαρούμενα . Γιατι επίσης δεν ειναι καλό να έχουμε τα χρυσόψαρα μόνα τους παθαίνουν κατάθλιψη έχω ακούσει ... Γιατί τα 60 λίτρα ειναι πολύ λίγα για ένα χρυσόψαρο .
Εκεί μέσα εγώ είχα 1 common και ένα subunkin οταν τα πηρα σαν καραντινα για δυο βδομάδες και τώρα τα έχω βάλει στο 300αρι και το 500αρι αντιστοιχα . Η αλήθεια ειναι οτι πρεπει να τους βρω παρέα γιατι ειναι μοναχούλικα :P .

Επίσης να είσαι όσο πιο κοντά στην φύση γίνεται , μην βάλεις πλαστικά φυτά διακοσμιτικά και χρωματιστό χαλίκι . Εγώ αυτο το χαλίκι το πήρα από τον Αγγίτη της Δράμας και είχε μέσα σαλιγκαράκια που τρώνε τις άλγες και ειναι πολύ καλό για τα ψαράκια μας να τους παρέχουμε ένα σπιτάκι όσο πιο κοντα στο φυσικό τους περιβάλλον

Y.Γ. : Ελπίζω να μην σε στεναχωρούμαι .
Συνημμένα Thumbnails
Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγένθυνση

Όνομα:  IMG_1618 (1).jpg
Εμφανίσεις:  264
Μέγεθος:  38,4 KB  
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,02039 seconds with 12 queries