Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #1  
Παλιά 16-03-15, 20:16
Το avatar του χρήστη Darkwing Duck
Darkwing Duck Ο χρήστης Darkwing Duck δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 02-12-2010
Περιοχή: Kallithea
Μηνύματα: 5
Exclamation Εγκατάσταση εξωτερικού φίλτρου

Καλησπέρα σας, αγόρασα ένα εξωτερικό φίλτρο για τη χελώνα μου, ωστόσο δεν έχω καταφέρει ακόμα να το δουλέψω. Το μοντέλο είναι το Maxxxima 200, Haquoss. Αρχικά, η πωλήτρια μου είπε να πάρω μεγαλύτερες μάνικες, γιατί αυτοί που είχε ήταν κοντές και μου έκοψε 2 του μέτρου. Όταν το συναρμολόγησα,σπίτι, νερό δεν τράβαγε, ούτε έπεφτε και έκανε θόρυβο. Πήγα στο κατάστημα. ρώτησα τον αρμόδιο και μου είπε πως ήταν πολύ μεγάλες οι μάνικες και βάλαμε τις μικρές που είχε μάνα. Ρούφηξε μια φορά και πήρε μπρος, χωρίς ωστόσο να βάλει πάνω στις μάνικες τα σωληνάκια(spray bar & inlet pipe). Γύρισα και δοκίμασα πάλι, αλλά τίποτα. Το μόνο που κατάφερα, δοκιμαστικά, ήταν σε μια λεκάνη, χωρίς τα σωληνακια πάνω στις μάνικες, να τραβήξω λίγο νερό. Μετά στο ενυδρείο τίποτα. Μιας και η σύνδεση είναι σωστή,δοκίμασα να τοποθετώ σε διάφορες θέσεις (πάνω,κάτω,πίσω) το φίλτρο σε σχέση με το ενυδρείο, μήπως φταίει το πως τεντώνει η μάνικα,αλλά δεν είχε αποτέλεσμα. Σας παραθέτω και την εικόνα του φίλτρου, όποιος ξέρει, ας μου προτείνει κάποια βοήθεια,παρακαλώ.

Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01524 seconds with 11 queries