Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #10  
Παλιά 08-12-11, 11:01
Το avatar του χρήστη kokos125
kokos125 Ο χρήστης kokos125 δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 06-10-2009
Περιοχή: ΠΑΤΡΑ
Μηνύματα: 434
Smile

Ας προσπαθησω και εγω να σας βοηθησω...
Εγω το 1500 το εχω δουλεψει με αντλια εχειμ κομπακτ 3000 και κανα δυο πατεντες για να αυξησω το ηδη αυξημενο αερα οποτε σε πρωτη φαση υστερεις φιλε αρη σε αντλια αλλα και αυτο να κανεις μην περιμενεις δεις αποτελεσματα.Το σκιμερ ειναι ψιλο μαπα απ οτι καταλαβα η και το δικο μου δεν δουλευε...Νιτρικα δεν μπορω να πω οτι ειχα αλλα σιγουρα δεν οφειλεται στο σκιμερ, επισης αντιμετωπισα ΣΟΒΑΡΟ προβλημα στη ρυθμιση του.Ολο υπερχειλιζει γιατι απλως η σταθμη δεν σταματαει στο επιθυμητο επιπεδο, να υπολογισετε οτι το ρυθμιζα να καθεται η σταθμη του στο σημειο που βιδωνει ο λαιμος στο κυριος σωμα τ σκιμερ κ το εβρισκα να ειναι ετοιμο να υπερχειλισει.Το μονο που μπορεις να κανεις φιλε ραφαηλ ειναι να βαλεις χαμηλη σταθμη και να περιμενεις να σταθεροποιηθει και σιγα σιγα να το ανεβαζεις μεχρι 15 ποντους απο το σημειο που πεφτει η βρωμια στο ποτηρι.Οσο για σενα αρη εγω ειχα ξετρυπησει το σημειο που το εξωτερικο λαστιχο μπαινει στο πλαστικο μαστο και το εσωτερικο παλι στο ιδιο με ενα τρυπανι και ειχα περασει λαστιχο βενζινης ευκαμπτο και πιο μεγαλο για να δωσω παραπανω αερα.Εκει ειδα λιγη διαφορα.Εγω δε νομιζω να το ξανα χρησιμοποιησω αν ξανα στησω γυαλα.Ελπιζω να προσεγγισα οσο καλυτερα μπορουσα.
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01700 seconds with 11 queries