Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #106  
Παλιά 17-05-11, 15:27
Το avatar του χρήστη in the pond
in the pond Ο χρήστης in the pond δεν είναι συνδεδεμένος
Γηραιοί του GAB
 
Εγγραφή: 24-05-2007
Περιοχή: ΚΥΠΡΟΣ
Μηνύματα: 3.198
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από kouman Εμφάνιση μηνυμάτων
το εχω σκευτει και δεν νομιζω να ειναι ευκολο στην δικια μου περιπτοση... ειναι καμπηλοτη μπροστα... της εχω δωσει λιγο βαθος παραπανω ομως και την υπολογιζω στα 1300 λιτρα. τελικα καθησα και ηρεμησα οπως μου προτηναν τα παιδια και κατεληξα στο εξης΄ θα σπασω το παλιο τσιμεντο μιας και ειναι πολυ λιγο και θα την κανω μονομιας. θα σηκοθει περιμετρικα και 10-15 ποντους. μεσα πλεγματα και σιδερα να γινει τουμπανο.
Eίδες τι πρέπει να κάνεις?

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από kouman Εμφάνιση μηνυμάτων
καθομαι και σκευτομαι το συστημα της υπερχιλησης.. αν το κανω δεξια της λιμνης διπλα απο το φιλτρο οπως σκευτομουνα βολευει μεν αλλα δεν ειναι λειτουργικο και θα εξηγισω τον λογο. οπως κοιταω την λιμνη πεφτει απο αριστερα νερο και δεξια απο τον καταρακτη. ετσι τα σκουπιδια που ειναι στην επιφανεια συγκεντρονονται στο κεντρο και δεν μπορουν να πανε κατω απο τον καταρακτη τερμα δεξια εκει που ηθελα να κανω την υπερχιληση. σκευτομαι μπροστα απο την λιμνη να γινει στο κεντρο και να βαλω απο πανω μια μεγαλη πλακα κατι τετιο....αλλα ειναι σε σκεψη ακομη... αν και μικρη η λιμνη θελει αρκετη μελετη και οχι βιασινη. μεσα στην βδομαδα πιστευω να χαλασω το παλιο μπετο που ειχα ριξει.
Γιατί σκέφτεσαι υπερχείλιση από τη στιγμή που μπορείς να κατασκευάσεις κάτι με το μπετόν που να δουλεύει για σένα? Για πες?
__________________
Το air diffuser, είναι αεραντλία...

Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01525 seconds with 11 queries