Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #12  
Παλιά 13-02-14, 09:32
Το avatar του χρήστη Elenikgr
Elenikgr Ο χρήστης Elenikgr δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 05-12-2013
Περιοχή: Ηράκλειο Κρήτης
Μηνύματα: 31
Προεπιλογή

Ένα μικρό update για τον μικρούλη μας:

Την επόμενη μέρα μετά τις πληροφορίες σας πήγα σε 4!!! pet αλλά τελικά βρήκα bloodworms της Sera (8.90 μου το κάτσανε, βαζάκι των 4,5 γρ αλλά φοβήθηκα να περιμένω με νηστικό τον ψαρούλη την Κούριερ από Αθήνα). Τώρα τρώει κανονικά, ΚΑΙ τις δύο τροφές (αναμειγνύω μικρή ποσότητα και από τις 2). Οι μετρήσεις στο μικρό ενυδρείο παραμένουν άψογες με 5 λίτρα αλλαγή νερού την εβδομάδα και στενή παρακολούθηση- από θέμα θερμοκρασίας (sorry, ξέχασα να αναφέρω στο αρχικό ποστ) τον έχω με 25 W θερμοστάτη στους 25 βαθμούς. Χτες ήλθε και η τροφούλα της Hikari και θα του βάλω να τη δοκιμάσει σήμερα - είναι αυτή: http://www.ebay.com/itm/331111896506...84.m1439.l2649

Του βρήκα και φύλλα catappa!!! Έρχονται και αυτά. Αλλά το καλύτερο!
Βρήκα ενυδρειάκι!!! Από ένα χομπίστα εδώ μέσα, ένα μεγάλο ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ στον tsala που μου το έστειλε, χώρια την απίστευτη τιμή που ΔΕΝ υπάρχει!!! 30 λίτρα λοιπόν, με μεγέθη 50 Χ 25 Χ 25 που θα το στήσω όπως θέλω με την ησυχία μου -μια και ο μονομάχος είναι μια χαρά προς το παρόν στο 15άρι. Τυχερό ψάρι. θα παραθέσω και φωτό από το ζωντανό, (ΜΟΛΙΣ βρω το φορτιστή της καλής μου μηχανής και ΑΦΟΥ θυμηθεί ο σύζυγος που τον 'φύλαξε' ). Από φωτισμό θα μου φέρει ο σύζυγος ένα led φωτιστικό που πιάνεται στο γυαλί κι έχει λευκό + μπλε φως, θα σας πω αναλυτικά μόλις το έχω στα χέρια μου, (το χρησιμοποιούσε εκείνος ο συνάδελφός του που ήλθε και μου έστρωσε το μεγάλο ενυδρείο, δεν το χρειάζεται, θα το βρει και θα το στείλει).
Ευχαριστώ όλους για τις συμβουλές και τις πληροφορίες!
__________________
"...you can put a man on trial but you can't make the guilty pay... and you can cage an animal but you can't take away the rage..."

#nomorebullshit
C.C. 17/05/2017
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01996 seconds with 11 queries