Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #14  
Παλιά 17-01-13, 21:20
Το avatar του χρήστη klipitiklopos
klipitiklopos Ο χρήστης klipitiklopos δεν είναι συνδεδεμένος
Shrimps Support
 
Εγγραφή: 28-11-2004
Περιοχή: Σαλαμινα
Μηνύματα: 1.703
Προεπιλογή

Προσφατα ειχα διαβασει για μια μελετη που τα αποτελεσματα της εδιναν σαν πιο μολυσμενο ανικειμενο σε ενα σπιτι, το σφουγγαρι της κουζινας, που συγκεντρωνε πολλαπλασιο αριθμο βακτηριδιων ακομα και απο το καπακι της τουαλεττας!
Εχουμε αναπτυξει αντισωματα για αυτα, δεν ξερω αν ισχυει το ιδιο και με αυτα των τροπικων ψαριων, προσωπικα οταν εχω πληγη στα χερια - αλλα και γενικοτερα - αποφευγω να βαζω χερια μεσα στο νερο του ενυδρειου, και το κανω μονο για τις δουλειες που δεν μπορουν να γινουν με τσιμπιδες.
Βεβαια αυτο προστατευει και τις γαριδες μου, μου εγινε κανονας οταν πριν καποια χρονια εχασα ενα αγγελοψαρο επειδη εβαλα χερι μεσα το καλοκαιρι και ηταν ιδρωμενο.
Και βεβαια κατι που το κανουν πολλοι χομπιστες, δεν υπηρχε ποτε περιπτωση να αδειασω νερο του ενυδρειου με ρουφηγμα απο λαστιχο.
Πριν ξεκινησω το χομπυ, ηταν το πρωτο που φροντισα να μαθω πως μπορω να το κανω αλλιως, οποτε και προμηθευτηκα εναν "κλεφτη" βενζινης.
Και δεν θα ελεγα οτι κατατασσω τον εαυτο μου στους υποχονδριους η τους μικροβιοφοβικους.
Καλο ειναι να προσεχουμε τα στοιχειωδη.
__________________

Οσα ξερει ο νοικοκυρης δεν τα ξερει ο κοσμος ολος...
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01417 seconds with 11 queries