Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #27  
Παλιά 24-04-17, 23:42
Το avatar του χρήστη kgf12345
kgf12345 Ο χρήστης kgf12345 δεν είναι συνδεδεμένος
Γηραιοί του GAB
 
Εγγραφή: 08-03-2011
Περιοχή: rio atabapo(μεσα)-alto rio ilioupoli
Μηνύματα: 7.894
Προεπιλογή

που την ειδες τη διαστρεβλωση?
οποια διαστρεβλωση υπηρξε ειναι απτα λεγομενα σου και μονο.
οι υπολοιποι σε αυτα που γραφεις απανταμε....

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Constantinos_S Εμφάνιση μηνυμάτων
Μιλαω για 15 λιτρα καθαρα, με υπερυψωμένο καπακι για να χωρεσω και αλλο εαν μπορω. Οχι δεν μπορω να διαθεσω 50 ευρω, δεν περισευουν. Οποιος του περισευουν ας μου δωσει θα ειναι ευπροσδεκτα. Δεν ψαχνω για ενυδρειο αυτη την στιγμη. Το ενυδρειο το εχω 2,5 μηνες τωρα κλεινει τριτο. Ποτε ειπα εγω οτι 15 λιτρα ειναι οτι καλυτερο για μονομαχο; Νομιζω ειπα ανεκτα και τα μινιμουμ. Το 7 λιτρο δεν υπαρχει πλεον οποτε δεν ξερω γιατι το αναφερουμε; Αυτες ειναι ερωτησεις που απο την αρχη οι εμπειροι θα επρεπε να εχουν επικεντρωθει εκει και οχι πετα αυτο που εχεις και παρε αλλο. Ειναι η τριτη φορα που βλεπω διαστρεβλωση αυτων που λεω. Εν κατακλειδι, εαν πνιγω το ψαρι μου στα περιττώματα του ηδη, μηπως το φιλτρο τελικα μου ειναι αχρηστο; Τσαμπα δηλαδη τα 10 ευρω. Καλο θα ηταν εαν καποιος Mod δει αυτο το post να το κλεισει και οταν οντως τελικα με τοση σιγουρια πνιξω το ψαρι μου να το στειλω σε jpg. Σε αυτον που το ειπε για να επιβεβαιωσει τις σοφες και ορθογραφικα σωστες γνωσεις του και συμβουλες προς αρχαριους.

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Constantinos_S Εμφάνιση μηνυμάτων
Γεια σας παιδια και απο μενα και καλως σας βρηκα. Πριν κανα μηνα μπαινοντας σε ενα pet shop ειδα τους γνωστους μονομαχους στα κλασσικα απαραδεκτα ποτηρακια που τους πουλανε. Ειδα τον πιο ανήσυχο και αποφασισα να του δωσω τουλαχιστον ενα καλυτερο σπιτι απο ενα μισογεματο ποτηρι. Τον πηρα ηδη ταλαιπωρημενο ειχε κατι σαν ασπρα στιγματα στο σωμα του τα οποια με προβληματιζαν εξ αρχης. Αγορασα λοιπον ενα 7 λιτρο μικρο ενυδρειο Hailea Fc200 με undergravel filter system,............ Φυσικα ολα αυτα τα εκανα βημα βημα με πολυ διαβασμα και ενημερωση που παρολα αυτα λογω της απειριας μου (ειναι το πρωτο μου ψαρακι) ξερω οτι πολυ πιθανον να υπεπεσα σε καποια λαθη.

1. Εκανα καλα βαζοντας κατοπιν υπόδειξης ενος υπαλληλου τα mini siporax κατω απο το undergravel φιλτρο;
ναι
2. Θα ηθελα ιδανικα να του παρεχω ακομα μεγαλυτερο χωρο γυρω στα 15 λιτρα (ξερω οτι τα 7 ειναι λιγα) γιατι μετα θα εχω θεμα χωρου εγω. Εαν εχει υποψη καποιος ενα ολοκληρωμενο συστημα σε οικονομικη τιμη; Διοτι ακομα και αυτα τα λιγα που εκανα μου κοστισαν αρκετα χρηματα που δυσκολα βγαζω.

στις εχουμε κανει ηδη τις προτασεις για γλαστρολιμνη η εστω για πλαστικο κουτι,η για αγγελια,λινκς για φτηνο εξοπλισμο κλπ,κλπ....

3. Γενικα οποιαδηποτε υποδειξη ειναι δεκτη θα με βοηθουσε πολυ λογω της απειριας μου.
στις καναμε τις υποδειξεις αλλα δεν θες να τις ακουσεις αποτι καταλαβα...

Παντως το ψαρακι παει παρα πολυ καλα και αυτο και μονο με κανει χαρουμενο!
εχουμε μετρησεις νερου για να ειμαστε σιγουροι γιαυτο?
γιατι το "το βλεπω μια χαρα και δραστηριο" δεν σημαινει και πολλα.αυριο μπορει να ειναι αναποδα το ψαρι...
η απορια σου ποια ητανε τελικα?
το πως θα σφραγισεις το 15λιτρο ωστε να παρει περισσοτερο νερο?
δεν γινεται αυτο.
αν θες να καθαρισεις το βυθο η να αλλαξεις κατι πως θα γινει?
θα στρεσαρεις το ψαρι περισσοτερο?
αποτι καταλαβα,θες να συμφωνησουμε πως το 15λιτρο ειναι το ιδανικο επειδη αυτο μπορει να αντεξει η τσεπη σου?αυτο που ελεγα πιο πανω δηλαδη
και μας τη λες κιολας?

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη kgf12345 : 24-04-17 στις 23:59
 
Page generated in 0,02006 seconds with 11 queries