Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #26  
Παλιά 24-04-17, 23:33
Constantinos_S Ο χρήστης Constantinos_S δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 26-02-2017
Περιοχή: Αλιμος
Μηνύματα: 18
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από kgf12345 Εμφάνιση μηνυμάτων
βρε κωσταντινε,λες στο αρχικο ποστ πως το ενυδρειακι σου ειναι 7 λιτρα και κοιτας για 15λιτρο γιατι ξερεις πως ειναι μικρο το 7λιτρο.

απο αυτα τα 7 λιτρα,αν αφαιρεσεις ολη τη διακοσμηση και το φιλτρο,μενουν 5.
στα 15 λιτρα,αν τα αφαιρεσεις,θα μενουν 12-13.
ολη η συζητηση δηλαδη γινεται για 6-7 λιτρα νερο διαφορα?
πουλησε τη γυαλα που εχεις 15 ευρω καπου και πηγαινε στο ικεα η καπου αλλου,να παρεις ενα πλαστικο κουτι αποθηκευσης 70-80 λιτρων και κανε μια γλαστρολιμνη με το φιλτρο και το θερμαντηρα που εχεις ηδη.
ακομη και στα σκουπιδια αν κοιταξει καποιος που λεει ο λογος,θα βρει τζαμια για να κολλησει μονος του ενα μεγαλυτερο ενυδρειο.
αγγελια αν βαλεις και ζητησεις μεταχειρισμενο ενυδρειο,σιγουρα θα βρεις ενυδρειο πανω απο 20 λιτρα,ακομα και δωρεαν.


με συγχωρεις που θα στο πω χυμα,αλλα αν δεν μπορεις να διαθεσεις απο 30 εως 50 ευρω για να αγορασεις ενα ενυδρειο με αξιοπρεπη λιτρα για το ψαρι σου και δεν θες να σκεφτεις λυσεις οπως η γλαστρολιμνη που αναφερω,τοτε ισως δεν θα επρεπε να κοιτας για ενυδρειο...

σεβομαι το οτι εκανες την προσπαθεια να σωσεις το ψαρι και πραγματικα μπραβο σου που το εκανες οσο καλυτερα μπορουσες.
αλλα μην περιμενεις να δεχτουμε πως το 15λιτρο ειναι και οτι καλυτερο υπαρχει για μονομαχο,γιατι απλα δεν ειναι.
και στο υπογραφω κιολας αν θες

δεν ειναι μονο τα λιτρα που παιζουν ρολο.
ποσες φορες ταιζεις το ψαρι?
τα νιτρικα δεν τα μετρας τακτικα αποτι καταλαβα.
το καλοκαιρι ξερεις τι θα γινεται με τη θερμοκρασια του νερου στο 7λιτρο και στο 15λιτρο?
το εχεις κανα μηνα οπως ειπες...
περιμενε κανα δυο ακομα και θα δεις....

στο λεω,γιατι οπως σου ειπα ειχα δεκαπενταλιτρο με ενα μονομαχο και μου βγηκε η πιστη ενα καλοκαιρι για να μην ερθει τουμπα το νερο και να μην ανεβαινουν τα νιτρικα.
Μιλαω για 15 λιτρα καθαρα, με υπερυψωμένο καπακι για να χωρεσω και αλλο εαν μπορω. Οχι δεν μπορω να διαθεσω 50 ευρω, δεν περισευουν. Οποιος του περισευουν ας μου δωσει θα ειναι ευπροσδεκτα. Δεν ψαχνω για ενυδρειο αυτη την στιγμη. Το ενυδρειο το εχω 2,5 μηνες τωρα κλεινει τριτο. Ποτε ειπα εγω οτι 15 λιτρα ειναι οτι καλυτερο για μονομαχο; Νομιζω ειπα ανεκτα και τα μινιμουμ. Το 7 λιτρο δεν υπαρχει πλεον οποτε δεν ξερω γιατι το αναφερουμε; Αυτες ειναι ερωτησεις που απο την αρχη οι εμπειροι θα επρεπε να εχουν επικεντρωθει εκει και οχι πετα αυτο που εχεις και παρε αλλο. Ειναι η τριτη φορα που βλεπω διαστρεβλωση αυτων που λεω. Εν κατακλειδι, εαν πνιγω το ψαρι μου στα περιττώματα του ηδη, μηπως το φιλτρο τελικα μου ειναι αχρηστο; Τσαμπα δηλαδη τα 10 ευρω. Καλο θα ηταν εαν καποιος Mod δει αυτο το post να το κλεισει και οταν οντως τελικα με τοση σιγουρια πνιξω το ψαρι μου να το στειλω σε jpg. Σε αυτον που το ειπε για να επιβεβαιωσει τις σοφες και ορθογραφικα σωστες γνωσεις του και συμβουλες προς αρχαριους.
 
Page generated in 0,01647 seconds with 11 queries