Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #7  
Παλιά 08-05-11, 03:04
Το avatar του χρήστη achisael
achisael Ο χρήστης achisael δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 27-11-2009
Περιοχή: Λάρισα city για παντα ΑΕΛάρα
Μηνύματα: 1.679
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Plakas Εμφάνιση μηνυμάτων
Πάντος και εμένα μου έχει κινήσει το ενδιαφέρον το ψαράκι σου. Παράξενο χρυσόψαρο μου φαίνεται! Ελπίζω μόνο να μην έχει μουστάκια ...εκεί πραγματικά θα έχεις πρόβλημα!

Βάλε καμιά φωτογραφία να δούμε πως είναι.

που το περιεργο δλδ? εγω εχω ενα κιτρινο με μαυρο και βουλες και πτερυγια μαυροκιτρινα..
οπως και ενα πορτοκαλι οτι να ναι.. ποιος σας ειπε οτι τα χρυσοψαρα ειναι αυτα τα πορτοκαλι πλατια?
μπορει να εχει καποιο φancy ..

οσο για τα λιτρα που ειπε καποιος παραπανω για το καθε χρυσοψαρο.. οκ?
40-50 αν ειναι κανενα μεγαλο (τα νορμαλ χρυσοψαρα)
τα fancy φτανουν τα 15-17 εκατοστα το πολυ.. (φυσικα με ουρα τα ποιο πολλα οποτε αν την βγαλουμε τι μενει..??)

οποτε για να λεμε τι ενυδρειο θελει μην ακουμε χρυσοψαρο αντε βαλε 50 λιτρα..


δλδ αν εχει ενα callico που το πολυ να γινει 15 εκατοστα και τωρα ειναι π.χ.4 θελει 50 λιτρα ? μην λεμε οτι να ναι..


παιζει ρολο το τι ψαρι ειναι (μαρκα που λεμε
και τι μεγεθος θα παρει στο τελος.

υ.γ. το λαθος ολων ειναι ακουν χρυσοψαρα και νομιζουν οτι θα γινουν 40 εκατοστα..οπως τα απλα.

-------------------------
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από aquahobby Εμφάνιση μηνυμάτων
καλησπερα,

κοιτα για να μπορεσει να ζησει ενα ψαρι σ ενα κλειστο συστημα θα πρεπει να υπαρχουν τα εξης

1)θερμοστατης για να διατηρει το νερο σε συγκεκριμενη θερμοκρασια
καλα δεν διαβασες τι ψαρι εχει? χρυσοψαρο = κρυου νερου αρα δεν χρειαζεται θερμοστατης


Τελος το χρυσοψαρο απαιτει πειρπου 40-50 λιτρα μινιμουν Οποτε δυσκολα τα πραγματα.Μην κοιτας ποσο θα ζησει αλλα το πως.Ετσι αν αγαπας το αθλημα και γενικοτερα τα ψαρια και φυσικα εχεις την οικονομικη δυνατοτητα ξεκινα μ ενα ενυδρειο 60 λιτρα.Στο λεω γιατι εχω φαει πικρες με γυαλες κλπ και στεναχωριομουν.
διαβασε τι λεω παραπανω ***με τα μπλε γραμματα ..(μην προτεινετε κατι αν δεν ξερετε τι χρυσοψαρο ειναι.

-------------------------
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από antonis1988 Εμφάνιση μηνυμάτων
μαριλουκα

αυτο που περιγραφεις εμενα δε μου μοιαζει με χρυσοψαρακι αλλα με platty μια εικονα θα μας βοηθουσε ολους

δλδ τα χρυσοψαρα δεν εχουν βουλες η μαυρο χρωμα ?
δεν υπαρχουν μονο τα common goldfish ...
αυτο δλδ στην φωτο τι ειναι ?
Συνημμένα Thumbnails
Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγένθυνση

Όνομα:  pearlscale_crown_calico_w270.jpg
Εμφανίσεις:  310
Μέγεθος:  15,9 KB  
__________________
the best...!!!

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη achisael : 08-05-11 στις 03:04 Αιτία: Automerged Doublepost
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01867 seconds with 12 queries