Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
Παλιά 16-11-21, 01:47   #1
Βοήθεια με καινούριο ενυδρειο
Jonani
Junior Member
Εγγραφή: 16-11-2021
Περιοχή: Λευκαδα
Μηνύματα: 1

Εμφάνιση έκδοσης για εκτύπωση Αποστολή αυτής της σελίδας μέσω email
Jonani Ο χρήστης Jonani δεν είναι συνδεδεμένος 16-11-21, 01:47
Αξιολόγηση: (0 votes - average)

Καλησπερα,
Έχω ενυδρειο 6 μήνες τώρα και είμαι σίγουρος ότι τα κάνω όλα λάθος και επειδή με το per shop δεν βρίσκω βοήθεια ή άκρη ζήτω την δικη σας βοήθεια παρακαλώ.Έχω ένα black mur (χρυσόψαρο) - αν γράφεται έτσι.. έχω ένα ενυδρειο 50l.Θα ήθελα να ρωτήσω γτ από την αρχή που το πήρα μάζευε άλγη και μάλλον έκανα το λάθος να αλλάζω όλο το νερό και να πλένω σχολαστικά όλα τα πράγματα που έχει μέσα (βότσαλα , αμφορέας,πέτρα και 2 φυτά 20 εκατοστών),επίσης άνοιγα και το φίλτρο και έπλενα μέσα σχολαστικά και όλα αυτά με νερό βρύσης .Επίσης σε κάθε αλλαγή νερού έριχνα 15ml αντί χλώριο και 10ml βακτήρια.Το ψαράκι μετά από κάθε αλλαγή νερού δν είχε κανένα πρόβλημα και ήταν μια χαρά ορεξάτο.Τις τελευταίες 2 ημέρες (1 μέρα πριν την αλλαγή νερού και 1 μέρα μετά την αλλαγή νερού δεν είναι ορεξατο και κάθεται στο βυθό πίσω από τα αντικείμενα για να μην φαίνεται.Σας παρακαλώ διαφωτίστε με όσο πιο απλά γίνεται τι να κάνω για να υπάρχει ένα υγιές ενυδρειο και ένα υγιές ψάρι εκεί μέσα.Διάβασα παρά πολλά από τα άρθρα αλλά δεν έχω μετρητές και τέτοια που λέει. Ευχαριστώ για τον χρόνο σας και συγγνώμη για την ταλαιπωρία..
Εμφανίσεις: 1902
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01361 seconds with 12 queries