Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #26  
Παλιά 02-11-21, 11:20
Το avatar του χρήστη Πάνος
Πάνος Ο χρήστης Πάνος δεν είναι συνδεδεμένος
Μοδ
 
Εγγραφή: 13-01-2006
Περιοχή: Αλεξανδρούπολη
Μηνύματα: 11.341
Προεπιλογή

ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ G.A.B!!!!!
Αυτές πίστευα πως θα ήταν και οι μόνες λέξεις που θα έγραφα σε αυτό το επετειακό ποστ. Δε μπορώ να σκεφθώ πως είναι δυνατόν να βγει μια περίληψη από όλα τα δρώμενα και τα συναισθήματα που έζησα μαζί σας συγχομπίστες, τόσο ηλεκτρονικά όσο και δια ζώσης. Οπότε θα περιοριστώ στο να αναφέρω τι μου προσέφερε το φόρουμ όλα αυτά τα χρόνια (15+ για μένα).

Αρχικά μου χάρισε απλόχερα απίστευτη γνώση. Συνειδητοποίησα πως κρατούσα εμπειρικά και με δόση τύχης τα ενυδρεία μου όλα τα προηγούμενα χρόνια. Εδώ μέσα άρχισα να μαθαίνω διαβάζοντας, και όχι μόνο κάνοντας λάθη όπως είχα συνηθίσει.

Έτσι, πέραν της γνώσης, μου χάρισε -ή σωστότερα μου γλίτωσε- χρόνο και χρήμα. Μου έδωσε πρόσβαση όχι μόνο σε πληροφορίες, αλλά και σε υλικά και σε ζωντανά (ψάρια, φυτά, κοράλλια, ασπόνδυλα, ζωντανές τροφές κ.α.) που εδώ στην επαρχία ούτε θα τολμούσα να ονειρευτώ.

Το επίπεδο της ενασχόλησης μου με το χόμπι κυριολεκτικά εκτοξεύτηκε λόγω του φόρουμ. Μπόρεσα να κάνω πολλά "ενυδρειακά" όνειρα μου πραγματικότητα ..θα μπορούσα να πω όλα χωρίς να είμαι υπερβολικός. Και μου έδωσε τη χαρά να προσφέρω κι εγώ σε άλλους χομπίστες με όποιο τρόπο μπορώ, όπως κι αυτοί σε μένα.

Το σημαντικότερο, λοιπόν, που μου χάρισε το φόρουμ είναι οι άνθρωποι του. Ατέρμονες συζητήσεις εδώ μέσα μου κράτησαν συντροφιά σε όμορφες και δύσκολες στιγμές της ζωής μου. Έκανα σημαντικές φιλίες εδώ (ακόμη και κουμπάρο ) από όλη την Ελλάδα, και μοιραστήκαμε άπειρους καφέδες, φαγοπότια, κάναμε εκδρομές κι εκδηλώσεις.

Η ευγνωμοσύνη μου για την ύπαρξη του φόρουμ, απέναντι στους ανθρώπους του που μοιράστηκαν τόσα μαζί μου, για όλα όσα έζησα και μπόρεσα να καταφέρω χάρη σε αυτό-ούς είναι απεριόριστη!!!
Κι αν άλλαξε η ρουτίνα μου, τα θέλω και τα πρέπει μου...κι αν άλλαξα κι εγώ ο ίδιος....το G.A.B. θα αποτελεί πάντα το πολυτιμότερο πετράδι στον ενυδρειακό θησαυρό μου.

Χρόνια πολλά!!! ....κι ένα μεγάλο ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ!!!
__________________
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01591 seconds with 11 queries