Θέμα: Come back
Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #3  
Παλιά 22-01-20, 21:59
ΔημήτρηςΤ Ο χρήστης ΔημήτρηςΤ είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 05-03-2015
Περιοχή: Ζωγράφου
Μηνύματα: 966
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Pritanis Εμφάνιση μηνυμάτων
μετα απο πολυ καιρο και το απαραιτητο ξεσκονισμα , ειπα να επιστρεψω στις παλιες αγαπημενες συνηθειες.....Το υπεροχο ζευγαρι, που μου παραχωρησε ο φιλος Αβρααμ , εδωσε την πρωτη ολοκληρωμενη γεννα του στη γεννηστρα , οποτε εδω και 15 μερες εχω καμια κατοσταρια υπεροχα μικρα κολλημενα και στους 2 γονεις να μεγαλωνουν.....Επειδη εχει περασει πολυ καιρος απο την προηγουμενη γεννα , και επειδη βλεπω οτι πολλοι φιλοι εχουν πλεον καταφερει αυτο που εμεις οι πιο παλιοι θεωρουσαμε αθλο , θα ηθελα μερικες συμβουλες.....


Τι λυσεις εχετε βρει για να ταιζετε τα μικρα αυτοματοποιημενα ??? (λειπω πολλες ωρες στη δουλεια και κατι πρεπει να κανω.


Τι τροφες ταιζετε τον πρωτο μηνα ???


Σκεφτομαι να συνεχισω το μπλε του μεθυλενιου μεχρι να κλεισουν μηνα τα μικρα ωστε να βοηθησω την ποιοτητα του νερου... Τι λετε?


Ποτε χωριζεται τον ενα απο τους δυο γονεις και ποτε και τον δευτερο???


Γενικα τι αλλο εχετε διαπιστωσει οτι εκανα λαθος τοτε (στο υπομνημα μου )για να το διορθωσω σημερα και τι εχετε να προσθεσετε ....



Αυτα τα ολιγα και φωτο soon!!!
αυτά είναι!!!!ίσως η καλύτερη περίοδο όταν έχεις δίσκους.χιλια μπράβο .λοιπόν η δική μου γνώμη είναι η εξής:α από την Πέμπτη μέρα φουλ Αρτέμια, δυστυχώς η ευτυχώς η πιο δυσκολη διαδικασία για μένα , για την παραγωγή της κ για τα ταισματα.αν γίνει σωστά όμως κρατάει σχεδόν 3 εβδομάδες κ μετά ξενιαζεις. Μ αλεσμένη τετρα βιτς εγώ έκανα δουλειά ,σ ταιστρα.

Β το μπλε του μεθυλανιου το σταματούσα με το που κολλούσαν στους γονείς ,αφού βέβαια ήξερα ότι το ζευγάρι μου ήταν καθαρό. Γ το ζευγάρι μεμονωμένα η μαζί ,το χωρίζεις μετά την Αρτέμια κ όταν αρχίσουν να τρωνε ξηρή η ότι άλλο δωσεις , εκτός βέβαια αν δεις κούραση ,πληγές στους γονεις η απειλητική διάθεση από τους γονείς.Ε διαχώρισε τα μικρά κατά μέγεθος σ άλλο ενυδρείο πολύ νωρίς ,κατά την γνώμη 15 μέρες αφού κόψουν την Αρτέμια.
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01502 seconds with 11 queries