Θέμα: 700L tropheus
Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #44  
Παλιά 05-01-17, 18:56
Το avatar του χρήστη Κλεόβουλος
Κλεόβουλος Ο χρήστης Κλεόβουλος δεν είναι συνδεδεμένος
Mratibu wa Afrika jeshi
 
Εγγραφή: 20-12-2007
Περιοχή: 41.192471Ν, 26.304201Ε
Μηνύματα: 19.386
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από fotis478 Εμφάνιση μηνυμάτων
μεχρι να βρω ψαρακια λοιπον συνεχιζω να ασχολουμαι με το υπολοιπο ενυδρειο και οχι εντατικα

βγαζει αλγη ολο και περισσοτερο. στο πισω τζαμι εχει μια πρασσιναδα. ισως και να μ αρεσει και να μην το καθαρισω. οσο πιο πολυ αλγη εχει τοσο καλυτερα για τα τροφεους που θα μπουν? θα βρουν έτοιμη τροφή

επισης σκεφτομαι να βαλω και καμια ανουμπια απο τωρα βάλε

εχω παρει και θα προσθεσω και εναν μεγαλο κυκλοφοριτη οπως με συμβουλευσατε

εχω το φιλτρο να αναταρρασει την επιφανεια και πιθανον και ο κυκλοφοριτης να κανει κ αυτος λιγο κυμα. θεωρειτε απαρραιτητο να βαλω και αεραντλια? ή ειναι μονο θεμα αισθητικης οι φυσαλιδες? δεν χρειάζεσαι αεραντλία

σχεδον 3 μηνες εχω αυτο το νερο με αντιχλωριο μονο. εκτος απο την βιολογια (που θα προσθεσω μπολυ), χρειαζεται καποια αλλαγη νερου θεωρειτε πριν μπουν τα ψαρακια? καθόλου μετρήσεις έχεις κάνει? πριν βάλεις ψάρια και αφού έχεις μετρήσει παραμέτρους θα κάνεις μια καλή αλλαγή νερού

αν βλεπετε καποια πιθανη προσθηκη ή αλλαγη απαραιτητη η απλα λογω γουστου θα ηθελα να την ακουσω
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από fotis478 Εμφάνιση μηνυμάτων
καλησπερα

βλεπω εδω και λιγες μερες αρκετες φισαλιδες στην επιφανεια του νερου

ειναι φυσιλογικο λετε ή μπορει να υπαρχει καποια ουσια μεσα που να τις προκαλει. δεν εχω αεραντλια συνδεδεμενη. μονο αναταραξη απο το φιλτρο
Δεν μπορώ να καταλάβω. Είναι σαν αφρός? ή φυσαλίδες που δημιουργούνται απ' την ανατάραξη και σπάνε στη συνέχεια?
3 μήνες δεν έχεις βάλει χέρι μέσα?
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01433 seconds with 11 queries