Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #5  
Παλιά 23-11-18, 10:18
elf Ο χρήστης elf δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 24-05-2004
Περιοχή: Μαρούσι
Μηνύματα: 43
Προεπιλογή

Καλημέρα κι ευχαριστώ για την απάντηση! Δεν είχα καταλάβει ότι οι καρδινάλιοι και τα neon tetra χρειάζονται έξτρα εξοπλισμό α/ο. Άρα περιορίζονται οι επιλογές...


Επίσης, από το πινακάκι μου βλέπω οτι τα white cloud mountain minnows θέλουν 20-25C, όπως και τα neon tetra. Δηλαδή για τους 20-25C δεν χρειάζεται θερμοστάτης? Ρωτάω να καταλάβω κυρίως, μιας και έχω πάρει ήδη.



Το ενυδρείο έγινε τελικά 125 λίτρα (juwel rio μεταχειρισμένο από τις αγγελίες εδώ).



Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από tsala Εμφάνιση μηνυμάτων
για να βαλεις τοσα ειδη μαζι (ακομα κι αν ταιριαζαν) θελεις 300 + λιτρα, οχι 60, γιατι πρεπει να μπουν και στους καταλληλους αριθμους.

στα 60 λιτρα συνηθως επιλεγουμε ενα ειδος ωστε να μπουν και τα αναλογα ατομα , μια ομαδα ψαριων 8-10 , ωστε να ειναι και σωστος ο αριθμος της ομαδας.
απ οτι καταλαβαινω δεν θα μπλεξεις με μαλακο νερο , α/ο κλπ , επομενως αφηνεις απ εξω νεον και καρδιναλιους.
τα αλλα θα πανε καλα και στο νερο βρυσης ,επομενως επελεξε ενα ειδος απο εκεινα.
εγω θα προτεινα μια ομαδα απο white cloud mountain minnows , γλυτωνεις και θερμαντηρα, μιας και ειναι ψαρια κρυου νερου.
τα σαλιγκαρακια μπορεις να τα βαλεις , οπως και επισης οταν φυτευτει καλα, μπορεις να βαλεις και γαριδες
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01418 seconds with 11 queries