Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #74  
Παλιά 30-07-10, 09:22
Το avatar του χρήστη lucy
lucy Ο χρήστης lucy δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 27-01-2007
Περιοχή: Δράμα
Μηνύματα: 1.993
Προεπιλογή

Βασίλη ευχαριστώ για τις συμβουλές! Δεν είχα σκεφτεί καθόλου τα τεστ!!! Το απόγευμα κι όλας θα μετρήσω πριν την σημερινή αλλαγή νερού.

Τα τσουβάλια των λιπασμάτων δεν ξεπλύθηκαν προς την λίμνη αλλά πολύ μετά. Από το ξέπλυμα των χωραφιών δεν ξέρω αν ήρθαν κάποια χημικά. Θα δούμε!

Την αλλαγή την μελετούσαμε από το φθινόπωρο και θέλαμε να την κάνουμε την άνοιξη. Θα χαλάσω όλη την λίμνη (σιγά το μέγεθος) και θα γίνει από την αρχή. Ίσως λίγο μεγαλύτερη αλλά όχι και πολύ γιατί η μητέρα μου θα πάθει συγκοπή αν δει να ξηλώνω τα διάφορα κρίνα που είναι φυτεμένα δίπλα.
Θέλω να την σηκώσω λίγο πιο ψηλά κι ακόμα συζητάμε με τι να την φτιάξουμε. Το λάινερ θα είναι πλέον κοντό και δεν θέλω ξανά πλαστικούρες. Ο πατέρας μου μου λέει πως μπορεί να την κάνει χτιστή με πέτρα !?!? Του έχω εμπειστοσύνη γιατί είναι αυτό που λέμε χρυσοχέρης και τεχνίτης αλλά δεν ξέρω αν θα είναι καλό για την λίμνη.

Πάντως πριν κάνω κάτι θα γίνει θέμα! Θα το δούμε κι εδώ όλοι μαζί!
__________________

«...όταν μια πόρτα στη ζωή κλείνει, μια άλλη ανοίγει. Ευτυχισμένος θα είναι ο άνθρωπος που δεν θα σταθεί να κλαίει μπροστά στην κλειστή πόρτα, αλλά θα ψάξει να βρει την ανοικτή και να ευτυχήσει
[B]Helen Keller

[

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη in the pond : 30-07-10 στις 09:47
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01846 seconds with 11 queries