Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #25  
Παλιά 18-09-11, 15:24
hatzi Ο χρήστης hatzi δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 14-09-2011
Περιοχή: ΠΑΤΡΑ
Μηνύματα: 56
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από delta66 Εμφάνιση μηνυμάτων
Μπορεις να ψαξεις να δεις .......
.................ειναι και τα δυο φιλτρα.
Οντως πολυ ωραια τα βιντεο και τελεια η δουλεια σου που ειδα στους ροδοστομους...! Ευχαριστω για την βοηθεια..! Οποτε ειναι δυσκολο πιστευω για αρχη να παραμετροποιεις το νερο...

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Αντωνης Πατρα Εμφάνιση μηνυμάτων
καλως ηρθες πατριωτη στην παρεα.. σιγα σιγα με τον καιρο θα καταλληξεις στο σωστο ειδος. μην ανχονεσαι ετσι ημασταν ολοι.. στην πατρα δυστηχως δεν εχουμε πολλα πετ σοπ και ειναι και ακριβα.. αν θες γνωμες ομως τα λεμε γιατι εχω ψαξει και εζησα την αδιαφορια και την ανιδεοτητα πολυ μην περασεις τα ιδια. και να ξερεις κατι.. αυτο ειναι το 1ο σου ενυδρειο.. θα ακολουθησουν κι αλλα...βαλε κατι ευκολο για αρχη και μετα πας στα δυσκολα..παθων ειμαι
Γεια σου φιλε αντωνη.. Απο πατρα και εσυ μια χαρα. Οντως ειναι αρχη και δυστυχως την ψαροσυνθεση που ειχα φανταστει μαλλον δεν ειναι εφικτο να την κανω.. αλλα ειναι νωρις ακομα.. Θα καταληξω καπου.. Σε λιγες μερες ξεκιναει το στρωσιμο.. Αν βγαλω ακρη με το ΡΗ θα αποφασισω πιο σιγουρα τι μπορω να κανω..
-------------------------




Τα νεα ειναι πως ειμαι κατοχος ενος AQUAEL 80L (60cm*30cm*45cm).. Θερμοστατη θα κρατησω τον δικο του που ειναι AQUAEL AQ-100 στα 100W..
Και εντος της εβδομαδας θα παρω το φιλτρο που λεει ο delta και τα υπολοιπα ωστε να ξεκινησει το στρωσιμο...

Μια ερωτηση: Ενας συνδιασμος για αρχη σχετικα ευκολων ψαριων στο δικτυο του νερου με:
1) Guppy --> 3θ + 1α
2) Platty --> 2θ +1α
3) Red cherry γαριδουλες --> 4-5

4) ?? Ξιφοφορους μπορω να βαλω ή ειναι μικρα για κολυμπη τα 60cm μηκος?

Πως βλεπεται τα 1-2-3 ? Οι ποσοτητες ειναι σωστες ? Αφου γεννουν κιολας για αρχη θελω το λιγοτερο δυνατο πληθος απο το καθε ειδος... Τα πλατυ θελουν σαν τα guppy 3θ και 1α ??

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη hatzi : 18-09-11 στις 15:24 Αιτία: Automerged Doublepost
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01611 seconds with 11 queries