Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #1  
Παλιά 13-03-07, 23:35
vouros Ο χρήστης vouros δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 04-02-2007
Περιοχή: Ν. Φιλαδέλφεια
Μηνύματα: 116
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην vouros Send a message via Skype™ to vouros
Προεπιλογή Βοήθεια!!! Μπερδεύτικα με τα υλικά του φίλτρου

Έχω ένα φίλτρο Bluwave05 που ήταν μαζί με το ενυδρείο. Λοίπον έχουμε και λέμε, στο πρώτο μέρος όπου μπαίνει και το νερό είναι ο θερμοστάτης, μετά έχει 2 μπλε σφουγγάρια πάνω με μικρούς πόρους και κάτω με πιο μεγαλους, μετά έχει 2 δοχεία που μπαίνουν τα βιολογικά υλικά όπου στο πρώτο έχει το μακαρόνι και μετά τις μαύρες μπίλιες αν δεν κάνω λάθος είναι βιοσφαιρες και μετά έχει ένα μαύρο σφουγγάρι που υποθέτω είναι άνθρακας σε σφουγγάρι όπου κάτω από αυτό είναι η αντλία. Να πω ότι τα υλικά είναι το ένα δίπλα στο άλλο και όχι το ένα πάνω από το άλλο όπως γίνεται συνήθως και το νερό μπαίνει και πάει πρώτα κάτω από το μπλε σφουγγάρι με τους μεγάλους πόρους ανεβαίνει στο μπλε σφουγγάρι με τους μικρούς πόρους περνάει από το μακαρόνι από πάνω προς τα κάτω μετά πάει στις βιοσφαιρες από κάτω προς τα πάνω και τέλος περνάει απο το μαύρο σφουγγάρι απο πάνω προς τα κάτω και πάει στην αντλία. Εδώ τώρα είναι που έκανα μια αλλαγή και θέλω να μου πείτε αν έκανα σωστά ή όχι. Πρώτα απ'όλα έβγαλα το μαύρο σφουγγάρι άλλα αυτό μήπως ήταν για να κρατάει τις βρομιές να μην πηγαίνουν στην αντλία; Και άλλαξα την σείρα από τις βιοσφαιρες και το μακαρόνι, δηλαδή έβαλα πρώτα τις βιοσφαιρες και μετά το μακαρόνι. Μήπως ήταν λάθος αυτό που έκανα; Περίμενω απάντησεις μην τυχόν έκανα καμία βλακεία πριν είναι αργά.
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01521 seconds with 11 queries