Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #48  
Παλιά 28-06-10, 06:35
Το avatar του χρήστη in the pond
in the pond Ο χρήστης in the pond δεν είναι συνδεδεμένος
Γηραιοί του GAB
 
Εγγραφή: 24-05-2007
Περιοχή: ΚΥΠΡΟΣ
Μηνύματα: 3.198
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από apostolis veroia Εμφάνιση μηνυμάτων
πολυ ωραια δουλεια παρολο που δε τα καταλαβαινω τι λενε τα κομπιουτερ και οι αρυθμοι δειχνει πολυ μελετη! μπραβο!
Αποστόλη, αυτή ονομάζεται δεξαμένη για κοι. Είναι μια κλασική κατασκευή που θα συναντήσεις άπειρες φορές στον κυβερνοχώρο. Δεν έχει κάτι το ιδιαίτερο όσον αφορά τον εξοπλισμό της. Σίγουρα θα είμουν σε καλύτερη θέση αν τοποθετούσα το Nexus 210, αλλά ο χώρος μου είναι εξαιρετικά περιορισμένος. Η μόνη διαφορά είναι ότι η δική μου δεξαμένη έχει κάποιες κατασκευαστικές διαφορές (εξολοκλήρου φτιαγμένη με σιδεροσυνδέσεις και τσιμεντοκονίαμα). Στο εξωτερικό, δε συνηθίζεται αυτό. Ο λόγος που έχω πάρει αυτή την απόφαση είναι γιατί βρισκόμουν σε μονόδρομο, αυτό των δέντρων περιμετρικά και σε κοντινή απόσταση. Οι φοίνικες μπορεί να αναπτύσσουν πολυάριθμες ρίζες, αλλά παραμένουν σε κοντινή απόσταση και δεν έχουν ιδιαίτερη δύναμη να διεισδύσουν στο μπετόν. Σίγουρα θα παρατήρησες σε ξενοδοχειακές μονάδες, πισίνες που έχουν περιμετρικά φοίνικες, σχεδόν πάνω στο νερό.

Υπάρχουν όμως όπως λες τεχνολογίες με "κομπιούτερς και αριθμούς" που πολύ ορισμένα από αυτά τα έχω δει μπροστά μου, άρα δεν τα γνωρίζω καθόλου, μα καθόλου όμως. Σε αυτόν τον τομέα εύχομαι να έχουμε και την βοήθεια του Σοφρώνη, ο οποίος και τα γνωρίζει, αλλά το κυριότερο τα δουλεύει κιόλας.
__________________
Το air diffuser, είναι αεραντλία...

Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01802 seconds with 11 queries