Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #16  
Παλιά 15-04-21, 21:50
Το avatar του χρήστη makis206
makis206 Ο χρήστης makis206 δεν είναι συνδεδεμένος
Support Team
 
Εγγραφή: 15-06-2008
Περιοχή: Χανιά Κρήτης
Μηνύματα: 312
Προεπιλογή

Ένα κυβάκι ρίχνω σε 13 Tiger Barbs φαντάσου αλλά έχω και 2 Sae που τσιμπούν κι αυτά, νομίζω θα σε καλύψει κι εσένα.
Υπολόγισε στο να έχουν συνολικό χρόνο "φαγώματος" κανένα 2λεπτο περίπου, ίσως και λίγο παραπάνω. Τον συνολικό χρόνο που τσιμπολογούν εννοώ.

Βάλε ένα αρχικά κι αν δεις ότι τρώγεται πολύ πιο συντόμα (λόγω περισσότερων "στομάτων" που θα πλακώσουν) μπορείς να προσθέσεις μισό ακόμα ας πούμε. Και 2 αν χρειαστεί αλλα μου φαινεται πολύ.
Διαλύεται γρήγορα στο χλιαρό νερό του ενυδρείου (αφού το βάλεις στο κυπελλο για τη διάλυση εννοείται), μη νομίζεις ότι θέλει και πολύ χρόνο.

Γενικά έχε αυτό σαν κανόνα και θα το βρεις, οσο τρωνε όλα μαζί στο 2-3λεπτο συνολικα. Η πρώτη φορά θα σου δώσει τον μπούσουλα πόσο θα χρειάζεται να χρησιμοποιείς κάθε φορά.

Ρίχνε σιγά σιγά παρακολουθώντας τι πεφτει μεσα και φροντίζοντας να τρώνε όλα τους. Αν ας πουμε σε ένα σημείο που πέφτει η τροφη την προλαβαίνουν μόνο τα Τιγράκια (μαχη θα γίνει θα το δεις!) ρίξε και σε άλλο σημείο ώστε να φάνε κι άλλα ψαράκια.

Ούτε στον βυθό δεν θα προλαβαίνει να πέφτει αν ρίχνεις συνετά κι όχι "μια κι έξω", εδώ θα είμαστε!
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01383 seconds with 11 queries